Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csinál a ló ha boldog?

Mit csinál a ló ha boldog?

Figyelt kérdés

Most fogok kapni lovat, nagyon izgulok.

Még egy kérdés:

Mennyi idő míg megbarátkozik velem, megszeret és bízik bennem?

Hogy neveljem meg, ha valami olyat csinál?

köszi


2013. márc. 24. 20:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia .nekünk volt régen lovunk,egész sokáig,bár nem hobbi ló volt.Egy biztos,ne kapasd el mert a ló nagyon okos és kihasznál.Meg kell neki mutatni hogy te vagy a gazda,és ne csak dédelgesd.Megbarátkozni viszonylag hamar,csak egy a lényeg ne félj tőlle mert azt megérzi,és onnantól kezdve már nem leszel a gazdája,és soha nem fog neked szót fogadni.
2013. márc. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem akarok én belekötni semmibe, de akkor is,hogy kaphatsz úgy lovat, hogy fogalmad nincs az alapvető nevelési módszerekről? Ha neked enm tetszik az, amit csinál, rácsapsz az orrára. Nem kell félteni, a lovak is rúgdossák, harapják egymást, nem lesz tőle semmi baja.
2013. márc. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 FannaL ***** válasza:

Ne csapj rá az orrára, attól a fejét fogja félteni inkább markolj az az csípj bele a felső ajakába(vagy tudom náluk mi az xD), vagy a seggére csapj egy nagyon picit ostorral, hogy tudja ezt nem szabad, de fő a gyorsaság max 3-5 mp ig meg kell, hogy értesd vele, hogy az gáz volt amit csinált. a barátkozás lótól függ. és ajánlom a természetes lókiképzést, nekem az segített egy olyan lóval aki ha rátettük a nyerget ágaskodott(1x majdnem ott maradtam alatta), rám rúgott, és harapott, kötőfékben vezethetetlen volt és stb..6 hónap alatt teljesen helyre jött. ( és az is téves dolog, hogy nem lehet a természetes lóhoz állásba zablát használni, mert lehet csak jól)

Sok sikert! (Helyesírási hibákért elnézést, de gyorsan írtam, és este van. :D)

2013. márc. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de a barátnőm is addig csipkedte a lova alsó ajkát, míg az rá nem jött, hogy onnan könnyen megharaphatja :DD Szóval nem tudom. Az ostoros megoldás nem rossz.
2013. márc. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha ilyen alapvető kérdések merülnek fel benned, akkor még nagyon korai lenne a lóvásárlás. Először menj el egy lovardába, ahol megfelelő tapasztalatot, lovastudást szerezhetsz egy szakképzett edző mellett.

A kérdéseid a ló viselkedésével kapcsolatosak, amit csak élőben, tapasztalat útján lehet igazán elsajátítani. Ez így rendben is lenne, de elég csak egyszer rosszul reagálnod valamire (amit talán nem is veszel észre) és máris megvan a baj, jönnek a kérdések hogy pl. miért nem lehet megfogni a lovat, amikor eddig minden rendben volt? miért kezdett el bakolni? stb. A lótartás anyagilag és emberileg is nagy felelősség, ezért kevés vagy nem megfelelő szaktudás egyszerűen nem elég hozzá.

2013. márc. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 FannaL ***** válasza:

Ja igen, és mit csinál a ló, ha boldog? Áll nyugodtan feje lentebb van mint a marja, vagy egy vonalba vele, ásítozik, rágózik(Úgy csinál mintha enne, de közben a fogával játszik.) És akkor a legboldogabb ha ZABÁL békességben. :D

Kedves második válaszoló: Én is úgy vettem lovat, hogy csak az alap pucolási dolgokat tudtam, és az etetést meg itatást, és persze "tudtam" lovagolni(ügetésbe, vágta az még nem ment). Miután megkaptam a lovat és megtudtam milyen, szakemberhez fordultam. Szóval nem lehet mindent tudni a lóról csak a legalapvetőbb dolgokat, hiszen a lovardába nem mutatják meg milyen egy boldog ló, vagy mit csináltak vele, hogy senkit sem bánt, csak annyit tud, hogy milyen rajta ülni. (jobb esetben megmutatják neki a lópucolást is.)

Még valami a ló bizalompontja a homloka, fara. Hiszen ott nem lát. Szóval ha elkapná a fejét mikor a homlokát akarod simogatni akkor nem igazán bízik benned.

2013. márc. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 FannaL ***** válasza:
Én a FELSŐ ajkát mondtam. Azért jó mert onnan hirtelen eltudod kapni a kezed. :)
2013. márc. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de amíg ezekkel az alapvető dolgokkal nem vagy tisztában, nem vagy érett a lótartásra.

Az hogy mennyi idő míg jóban lesztek? Ez függ az együtt eltöltött időtől, a ló jellemétől, a te jellemedtől, és mennyire gyorsan és tartósan tudod kivívni a tiszteletet.


Ha a ló nem tisztel, abból vannak a bajok. Hogy vívd ki? Ne hagyj rá semmit, ami neked nem tetszik. Szólj rá, esetleg emelj rá kezet, ha a határozott beszéd nem elég. Egy lovat nem szabad tutujgatni, mert egy 500-600kilós állat és az életed függhet tőle és a köztetek lévő viszonytól. Nem verni kell, de éreztetned kell vele a dominanciádat. Ha a lovad behódoló jellem, akkor nem lesz sok gond, ha határozott vagy vele, de ha nagyon ellangyulsz, akkor visszaélhet a bizalmaddal.


Olvass lóetológiáról és lótartásról szóló könyveket, de a legjobb az lenne, ha kimennél egy loviba és ott beszélgetnél erről az oktatóval edzővel.

2013. márc. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Több éve lovagolok lovardában!

2013. márc. 25. 18:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!