Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hobbi lovaglásra ugrónyereg?...

Hobbi lovaglásra ugrónyereg? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
most nagyon jó áron tudnék egy márkás ugrónyeregre szert tenni, most állok amúgy is nyeregvásárlás előtt. eddig mindig univerzálisban lovagoltam, így nem tudom hogy mennyi a különbség. nem minden nap használnám.

2013. márc. 26. 17:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld ki mindenképp, ha lehetséges, hogy megtudd, jól érzed-e magad benne. Előrébb van a térdtámasz, mert ugráskor rövidebb kengyellel szoktak lovagolni. Én sokáig lovagoltam ugrónyeregben terepen, mert csak az volt, nagyon szerettem, amúgy is kényelmesen érzem magam pár lyukkal rövidebb kengyelben. Viszont ugrónyergek közt is nagy különbség van, csak azt tudom javasolni, hogy próbáld ki, aztán elválik, ha jól érzed benne magad, és passzol a lovadra, akkor semmi gond vele. Ha nem lehetséges, keress egy másik hasonló nyerget, használtan, biztos találsz olyat, amit kipróbálhatsz. (nyeregvilag.hu-n is érdemes nézelődni, ha nem ismerted, lovasok.hu-n is hirdetnek nyergeket) Ha viszont kényelmetlen, nem tudsz benne jól ülni, akkor inkább ne, lehet akármilyen márkás, ha nem ülsz benne kényelmesen, akkor nincs értelme.
2013. márc. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Pivekla ***** válasza:
100%

Mindenképp ki kell próbálni és rápróbálni a lóra is, ha mindkettőtöknek kényelmes akkor pedig miért ne? :-)

Az ugrónyereg segíti a kiemelkedést, terepekre és ugráshoz kényelmesebb, ha bent maradsz idomítani esetleg akkor lehet fura az első alkalmakkor, mert máshogy ültet, nem olyan mélyen, de meg lehet szokni, ismerek olyan magyar ugrólovast aki bármilyen munkát végez ugrónyerget tesz a lóra, megszokta, neki az a kényelmes.

2013. márc. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm! mindenképpen kipróbálom :)
2013. márc. 26. 17:52
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én annyiban nem pártolom a mindennapos ugrónyerget, hogy idomítólovagláshoz nem a legszerencsésebb, és néha az ugrólovaknak is muszáj az idomítóedzés, ahogy a hobbilónak is (sőt).

De ha jól érzed magad benne, akkor nyugodtan vedd meg, vannak kimondottan jó ugrónyergek, ezek viszont persze arra vannak kitalálva, hogy minél könnyebben kikönnyíthess az ugrás felett, a díjlovas a helyes ülést segíti, mélyen ültet (azzal is lehet bizonyos fokig ugrani, deee...), hosszabb kengyelt használ, comb és térdtámasza is van (ugrónak a combtámasz nem mindig különül el). Az univerzális a kettő közti átmenet.

2013. márc. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Kérdés, hogy a hobbilovaglás mit takar, alkalmankénti tereplovaglásra jó, (ha kényelmes) de ha a díjlovaglás felé kacsintgatsz, van egy pálya, vagy mező, ahol tudsz-akarsz vele idomító munkát csinálni, arra nem a legjobb. Persze sokan használják arra is, működhet, az a kérdés, hogy Te hogy érzed magad benne, ha kényelmes, akkor rendben van.
2013. márc. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem is ugrónyergem van, hobbizok. Nagyon szeretem, idomítani is szoktunk benne.
2013. ápr. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!