Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Átverés lehet? Bővebben lent,...

Átverés lehet? Bővebben lent, lóvásárlás.

Figyelt kérdés
Lovat szeretnék venni, nemrég megtaláltam az álompacit, meg is akartam venni, de sajnos az orrom elől vitték el, egy elég "rosszarcú" ember, sok lova van, nem sok jót hallottam róla. Arra gondoltam, hogy felveszem vele a kapcsolatot, hátha pl 50000-rel drágábban eladná nekem, ő is jól járna, meg én is. Viszont félek, hogy valahogy átverés áldozata lehetnék, nem sok tapasztalatom van ilyen alkudozós-üzletelős emberekkel, szerintetek mondjak le a lóról, vagy próbáljam meg? Hallottatok már ilyesmi helyzetben lehetséges átverésekről? Köszönök minden infót! :-)

2013. márc. 26. 17:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Érdemes lehet egyáltalán körbejárnod a kérdést, ha megfelelő szerződést írtok, akkor nagy gond nem lehet (tehát a ló sütve és/vagy chippelve van, egyedi azonosítóra tudtok szerződést írni, kérhetsz állatorvosi papírokat, vérvételt, illetve ha van útlevele a lónak, láthatóak az oltások).

Ha ügyes vagy, elhozhatod ennyiért.

2013. márc. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nincs sütve, egy darab oltási könyve van. (Ezt se láttam, így nem tudom, hogy ez lóútlevelet jelent, vagy valami állatorvosi cetlit, hogy itt járt) Jó származású, de a tulaj nem váltatta ki a papírokat, nem süttette be, úgyhogy ez nehezíti a dolgot... :/
2013. márc. 26. 18:10
 3/6 anonim ***** válasza:

se sütés se papír......így én rátudnék mondani bármi származást.


Halottam olyanról,h valaki elment megnézni a lovat tetszett is neki megakarta venni,mire odaért volna,h most viszi a lovat eladták.Végül kiderült nem adta el a lovat hanem egy ismerőséhez került és így próbáltak több pénzt lehúzni róla.....

Én sütetlen származástalan lovat csak is ismerőstől vennék vagy legalább is letudjam követni,h nem vernek át.Sütéssel is lehet csalni pl van egy fed.jegy és ő otthon besüti rá az állatkát ha kicsit is hasonlók a jegyei.Chip,hát... oda csak is leolvasóval menj!!!!Ha azt mondja,h van benne de már a fülétől a farkáig átnéztétek,tuti nincs benne,de ő állítani fogja,h elvándorolt.......

olvasd el a paci.hu-n a nagy átverés topikot sokat fogsz megtudni belőle.

2013. márc. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A származása biztos, a mén tulaját ismerem, tudja, kit fedezett be a lova. Chippelve sincs, tényleg nem fáradt ilyenekkel a gazádja, de a paci.hu-t megézem, arról nem tudtam.
2013. márc. 26. 19:00
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha ismered mén tulaját aki fedeztette akkor oké,ezért is írtam,h letud követni.Akkor megér egy próbát,h felhívd aki megvette hátha.Mi a neve ménnek?
2013. márc. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Papírok nélkül nem hoznám el, mert nem írható rá szerződés. Eladó elad neked egy jegytelen, bottal 160 marmagasságú pej kancát, ami állítása szerint 7 éves. Csak a megyén belül van még 20 másik ilyen, ha bármi gond van, mi igazolja, hogy ez a ló az a ló?
2013. márc. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!