Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Első lóvásárlás? (Kérdésed...

Első lóvásárlás? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

14 éves vagyok, júliusban 15, bár ez nem olyan lényeges. Idén ballagok el, és a mamámék megígérték, hogy kapok egy lovat tőlük (unokatesómék-mamámék-szüleimmel "közösen" vesznek), illetve mamám az én pénzemhez ad még hozzá, és a felszerelést is állja. Apu még anno kőműves volt, ezért neki meg sem kottyanna egy boxot, és karámot építeni - rengeteg faanyagunk, ill. téglánk, cserepünk van. Nyáron apa 200-250.000 forintot keres, télen 100-150.000-et. A faluban van anyunak egy jó barátnője, akinek a férje ért a lovakhoz, és akár feleannyiért is körmölné a lovamat, amennyiért egy kovács (nem holmi jött-mett lovas ember, lovászkodik, körmöl, és még soha nem érkezett rá panasz).

Itt kezdődnek a gondok:

- Mindenhol azt olvasom, hogy "Lónak ló a társa", tudom, hogy társas lény, de ha nem engedhetünk meg magunknak két lovat, megfelel neki akár egy bárány, vagy kecske is?

- Átlagban egy magyar félvér hány bálát eszik meg havonta?

- Mi történhet, ha a lovat NEM kamásliban szállítjuk haza?

- Ha a lónak nincs lóútlevele, és szállítás közben megállít minket a rendőr, büntethet az útlevél miatt?

- Az akáctól (nem lilaakác, rendes akácfák, 3-4 évesek) lehet valami baja a lónak, ha ott tartjuk (részben)


2013. jan. 26. 14:31
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:

1. öszvért/szamarat/birkát/kecskét/pónit

2. Egy bálát.

3. Baleset.

4. Ha nem viszed át a határon, gondolom nem.

5. Nem tudom, nyálazd át ezt: [link]

2013. jan. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
Most olvastam valami nyáron, hogy olcsóbb az útlevél és drágább a büntetés. Szal megéri megcsináltatni. ha nincs is benne minden, de legalább a lényeg. Amúgy ha kamásli nincs is valami ínvédőt rakjatok rá azért. Elől-hátul védve legyen a lába valamivel mert ha letapossa a saját lábát az fájni fog. Pataharangot is rakhattok rá, előre és hátulra is ha van. Én csak azt tudom, hogy az akác virágzata nem mérgező. De hirtelen nagy mennyiségben még a fű is kólikát okozhat. Hány bála mit? Szénát/lucernát? Mind a kettő kell. Egy kérdés. ha a lovad beteg lesz és több százezret kell hirtelen rákölteni, akkor tudni fogjátok fizetni?
2013. jan. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:

- 50 ezer forint körül már kaptok egy pónit. Egy lóvásárlás több százezres tétel, nem beszélve az istállóról, a felszerelésekről, ha minderre van körülbelül félmillió forintotok, plusz 50 ezret meg kell hogy érjen a lovad jólléte.


- Egy bálával számolj ha nem tud legelni


- Összetaposhatja magát. Kérj kölcsön kamáslit, vagy kérd meg a kovács ismerősödet hogy tegyen fel istállófáslit alátéttel, esetleg pataharanggal, jobb mint a semmi. A farkát is tekerjétek be és ne feledkezzetek meg a takaróról sem.


- A ló nem hagyhatja el az istállót útlevél nélkül, úgyhogy imádkozzatok hogy ne találkozzatok rendőrrel. Hogy mennyire büntethet azt nem tudom.

2013. jan. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Mert csak apukád fizetése elég kevés lótartásra, plusz ha még a családot is el kell látni. Lehet, hogy havi 30/hó ban kijöttök, de nem csak a szép napokra kell gondolni.
2013. jan. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
Bocs már előző előtti vagyok! xd
2013. jan. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:

Barátnőm birkákkal tartja, jól érzi magát a ló, bár néha van lótársasága is.

Én nem kamásliban szállítottam, semmi baja nem lett.

Ismerősöm, aki rendszeresen versenyzik istállófásliban szokta szíllítani.

Útlevél hiányáért büntetnek (bár nem szokták megnézni, de nem egy nagy kiadás)

2013. jan. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 A kérdező kommentje:
Utolsó, milyen hosszú út volt?
2013. jan. 26. 16:24
 8/55 anonim ***** válasza:

LOVAT vegyetek, a kecske vagy egyéb hülyeség (a kecskének ráadásul szarva is van és igen csúnya dolgokat csinálhat, ha nincsenek jóban a lóval). Lónak ló a társa és kész. Ha ezt nem fogadod el, miért akarsz lovat tartani?

Hogy hány bálát eszik, az a bála nagyságától függ. A nagyobb fajta nagybála elég lehet egy hónapra, kisebb fajta nagybálából kettő is elfogy, kisbálából meg napi egy.

Nem az út hossza számít, 100méteren is történhet baj meg kétszáz kilométert is meg lehet tenni gond nélkül. Ha nincs kamáslid, tegyél rá istállófáslit, alátéttel, pataharangot és tekerjétek be a farkát is.

Ha lovat vesztek, azt valamivel igazolni kell, hogy a tiéd, ráadásul a lóútlevél szolgál a kötelező oltások és vérvizsgálat nyilvántartására is. Én nem vennék lovat lóútlevél nélkül. Nem olyan drága dolog, vagy csináltassa meg az eladó, vagy még mielőtt elhozod a pacit, csináltasd meg te, így azonnal a nevedre is kerül.

Akáctól nem lesz semmi baja.

2013. jan. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim válasza:
Ne mondjatok már hülyeséget a mi lovunk évek óta egyedül van 2 cica a társasága és eddig nem vettük észre hogy unatkozna.De persze ehhez minden nap sokat kell vele foglalkozni ha egyedül van a ló akkor nem elég ha hétköznap pl iskola miatt csak megetetjük és ennyi. Szóval ha sokat foglalkoznak vele ebből semmi baj nem lehet.
2013. jan. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
Kedves utólsó, attól, hogy esetleg nem kattant még el a lovad agya a magánytól, még nem fogja magát jól érezni... Csak hát ő szegény nem tudja megmagyarázni neked, hogy mire vágyik....
2013. jan. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!