Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy lehet így oktatni?...

Hogy lehet így oktatni? Felelősség?

Figyelt kérdés

Voltam egy lovardában és legnagyobb meglepődésemre egyetlen lóval oktatnak.

Rajta tanulnak a teljesen kezdők és azok is akik haladók már.

Láttam futószáron egy kislány alatt, ha gondol egyet kiugrik vagy épp vágtázni akar. Fel se merném ültetni rá a teljesen kezdő 8-10éveseket.

Felültem egy óra erejéig rá később, az elején lustán cammog, szár felett megy egyfolytában, később láttam hogy másokkal is. Az óra végére pedig alig lehet fogni, rohan mint egy őrült, akkor vágtázik amikor ő már akar. Pálcás a zablája, de alig fordul..

Leszálltam és már vitték is terepre.

Ez miért jó?

Biztos nem megyek vissza.


2013. márc. 29. 12:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én oktatóm is egy lóval oktat (illetve néhanapján az enyémmel is, ha pl. terepre mennek, vagy jobb lovasa van), de iszonyat körültekintő. Például nem mindegy, egy nap hány lovast fogad - egy lóval nem teheti meg azt, mint 11-el.

Na most ezen kívül azt is figyelembe kell venni, hogy a legjobb oktatási forma az, ha egyedül vagy, így tudsz a legtöbbet fejlődni (aztán később esetleg lehet párban dolgozni időnként, mert egymástól is tanulhattok, és a lovaknak is jobb a hangulata általában), stb. de ehhez ló kell, tehát az edzőnek időnként fel kell ülnie, korrigálni a ló idomítottságát, amit esetlegesen a kezdők kikezdenek. Csak a tudásában biztos és stabil ló tud oktatni, amelyik még maga sem tud valamit, arra nem taníthat meg. Az a ló, amit leírtál, legfeljebb arra taníthat meg, hogyan maradj rajta váratlan helyzetekben, de sok másra (pl. az érzékeny segítségadásra) már nem igazán. Ez az edző felelőssége lenne...

2013. márc. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy alkalommal voltál ott, lehet nem a valóságot szűrted le. Lehet, hogy egy edző van, egy lóval oktatni nem feltétlenül rossz. Lehet, hogy rossz napja volt a lónak, azért ugrált futószáron. Lehet, hogy veled volt baja, a lovaglásoddal, máshogy csináltál valamit, mint ahogy ő tanulta, vagy nem voltál elég határozott, de az is igaz, hogy egy iskolalótól ne várd, hogy lelovagolsz vele egy S-osztályt, főleg ha először voltál ott, olyan lóra tesznek, aki mindenki alatt elmegy. Ha tényleg kezelhetetlen a ló, és egész nap hajtják-nyúzzák, szakértelem nélkül, és színvonaltalan az oktatás, azzal már baj van, de egy ló több órát is tud dolgozni, különböző lovasok alatt, futószáron és terepen is.
2013. márc. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
többször voltam kint, 2x lovagoltam is, a többi alkalommal ismerőst kísértem el és megnéztem, ő is hasonló véleményen van
2013. ápr. 18. 21:20
 4/7 anonim ***** válasza:

A válasz a szegénység. Én is ismerek egy családot, akik a 2 lovukkal és az összedőlés határán lévő kis istállóféleségükkel, a szemetes udvarukkal hirdettek meg lovagoltatást és összeeszkábáltak egy omnibuszt, hogy csoportokat is vihessenek.

Félelmetes az egész, de nem hibáztatom őket, mert azért csinálják csak, hogy ne haljanak éhen, ha lenne lehetőségük, akkor fejlesztenének, jobbítanának, vagy másba vágnának. De nincs.

Akik meg befizetnek hozzájuk, azok vagy azért teszik, mert őket még valahogy megfizetik, a drágábbakra, jobbakra nincs pénzük, vagy mert nem látják, hogyan is kéne ennek jobban mennie.


Ilyen korban élünk. A szegénység az úr, mindenki úgy boldogul, ahogy tud.

2013. ápr. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A pénz nem magyarázat arra, hogy nem ül fel utóidomítani a lovat, ami azt illeti... Első vagyok, mint mondtam, oktatómnak is egy lova van, de körültekintő, és ha kell, akkor felül elbeszélgetni a ló agyával, hogy ezt-azt mégse csináljon már, vagy épp ugyan, legyen már kedves csinálni. Pl. tavaly év végén már nem támaszkodott vágtában, akkor nincs mese, hogy majd valamelyik ügyesebb tanítvány hátha megcsinálja, vagy fizet neki azért, hogy megcsináljam... Felül és helyrehozza, mert a lovasai azért járnak hozzá, és fizetnek, hogy egy belovagolt, képzett ló megtanítsa őket minimum az alapokra... Amelyik ár futószáron is "vadállat", arra nem biztos, hogy rá mernék ülni szabad száron, kezdőként.
2013. ápr. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Jó de ő ért hozzá. Valahol valaki átadta neki ezt a tudást, vagy maga megszerezte.

De az én általam ismert családfőnek és két nagyfiának (meg a négy pici lányának)nincs semmilyen iskolája.

Járnak lopni, vasat gyűjteni, guberálni, flakonokat gyűjteni, bodzát, diót szedni...amiből éppen pár forintra szert lehet tenni.

Látták, hogy más omnibuszozik meg jó pénzért lovagoltat, hát úgy gondolták kipróbálják ezt is.


Ha lennének nagy lovardák, régi vágású földesurak, akik felfogadnák őket mindenesnek, munkát kenyeret adnának nekik, dolgoznának ők rendesen és nem ezeket csinálnák...


de ezt a világot éljük. Ha maguk nem kockáztatnak, nem vágnak bele bármibe, amibe csak lehet, akkor éhen halnak.

2013. ápr. 20. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Csak az a baj, hogy egy-két halálos baleset után ez nem lesz túl jó mentség, egy jobb ügyvéd 2 perc alatt szed szét egy "saját felelősségre" cetlit, már, ha egyáltalán van náluk ilyen - ha meg nincs, akkor az ő felelősségük. Érted a gondot.

Azt meg főleg nem tudhatjuk, hogy a kérdezőnél miről van szó, de ha csak egy lovam van, és nem 40, akkor azért nem nagy mise időnként felülni korrigálni, ha meg már annyira elrontották, hogy én se merek felülni, főleg nem oktatok rajta kezdőt...

2013. ápr. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!