Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lóvásárlás. Az internetes...

Lóvásárlás. Az internetes hirdetésekkel mik a tapasztalatok? Ahol nem rejtik el a betegséget, míg kipróbálom a lovat például.

Figyelt kérdés

2013. márc. 29. 13:40
 1/7 anonim ***** válasza:

Én netes hirdetés alapján találtam rá a pacimra, semmi pénzért nem is válnék meg tőle. Minden rendben volt, semmit se hallgattak el (nincs gond a pacival, rossz szokásoktól mentes, d a belovaglásán rengeteg igazítanivaló volt), a paciba sok energiát kellett invesztálnom, de ezt már akkor tudtam, láttam.

Nyilván ezeknél annyi előny van, hogy tudsz előre kérni képet, videót, infokat, látod, érdemes-e elindulni egyáltalán megnézni az adott pacit. Persze kupecek, meg "szakemberek" mindenütt vannak.

2013. márc. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Pivekla ***** válasza:

Egy hirdetésből nagyjából le lehet szűrni hogy hányadán áll az eladó a dologgal.

Ha ezelőtt nem nagyon böngészgettél eladó lovakat akkor persze nagyobb a rizikófaktor, könnyebben beleesik az ember a buktatókba, de a felelősségteljes leendő lótulajdonos ebben az esetben szakértő segítségét kéri a megfelelő ló kiválasztásában. (Gondolok itt az edződre, oktatódra, vagy kellő lovas múlttal rendelkező családtagra, ismerősre)


Bár én magamat nem mondanám lóhoz értő embernek, de ha esetleg kinézel magadnak egy lovat akkor linkeld be és velem együtt szerintem még sokan mások szívesen segítenek neked, véleményt mondanak az adott lovacskáról.

Versenyzési ambícióid is vannak a jövőt illetően vagy hobbilovat szeretnél vásárolni?

2013. márc. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Végül megnéztem a lovat, bár megbeszéltünk jövő hétre egy időpontot, de tegnap hirtelen felindulásból elmentünk.

Pozitív, hogy abszolút benne voltak, fél órával előtte kérdeztem meg,hogy mehetnénk-e. A ló, a hely és a tulaj is szimpatikus. Még vissza van az éles próba és utána még a szakértő szem. :)

2013. márc. 30. 10:33
 4/7 A kérdező kommentje:
Nincsenek verseny ambícióim, "csak" tereplovaglás.
2013. márc. 30. 10:42
 5/7 anonim ***** válasza:

Azt ne felejtsd el, hogy a tereplovagláshoz is kell viszont idomító munka, különben a fejedre nőhet (és ciki, ha elvisz terepen, vagy levág a francba, és hazamegy). Illetve lovat egyedül nem tartunk, társas állat, minimum egy póni kell mellé.

Egyedül elsőre ne menj ki vele terepre, mert neki is ismeretlen táj, stb - első pár alkalommal legyen társaságod majd.


A lovat jó lenne állatorvossal is megnézettetni, hogy mindene rendben van-e (lába, háta, foga, stb), és csináltatni egy vérvételt is (fertőző kevésvérűség). Útlevelét nézd át, vannak-e oltásai.

2013. márc. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Pivekla ***** válasza:
De jó, gratulálok, sok sikert a pacihoz, remélem minden az elképzeléseid szerint sül el! :)
2013. márc. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem azért csak terepre kell a ló,mert a tudásom ott megreked :) 15 éve lovagolok, sokáig éltem saját ló nélkül, de most megint meg tudom engedni magamnak.

A ló egy kis lovardában lesz, legelős félrideg tartásban sokadmagával.



Azért is raktam idézőjelbe a csak hobbit, mert a közvélemény számára az semmi. Engem sem a díjlovaglás, sem a díjugratás nem érdekel. Akkor sem érdekelt,amikor fiatal voltam. A természet és a ló miatt szeretek lovagolni, nem a versenyszellem miatt.

2013. márc. 30. 17:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!