Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyi idős kortól lehet...

Mennyi idős kortól lehet chippeltetni a lovat?

Figyelt kérdés
2013. márc. 29. 17:31
 1/8 Sára2000 ***** válasza:
Szia! nem tudom pontosan de szerintem három éves kortól!
2013. márc. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszii :)
2013. márc. 30. 10:08
 3/8 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy bőven hamarabb, sütni is hamarabb sütik őket, egyes fajtáknál nem választatod le az anyától, amíg nincs sütve (a leválasztás pedig fél éves kor körül megtörténik, főleg csődörnél, ha 3 éves koráig az anyjával tartod, úgy befedezi, mint a huzat).

A chip ha jól tudom, kiváltja a sütést. Kb. egy szuri az egész, pár hónapos kortól biztosan megoldható, a 3 éves nagyon morbidnak hangzik.

2013. márc. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Am miért ne lehetne leválasztani anélkül h be legyen sütve/chipelve? Ez szerintem jó nagy hülyeség... Bocsi. De nem egy lovat eleve úgy adnak el h se sütve se chipelve nincs.
2013. márc. 30. 13:04
 5/8 A kérdező kommentje:
Ja és az fajtól független h mikor választod le! ;)
2013. márc. 30. 13:05
 6/8 anonim ***** válasza:

Amelyiket úgy adják el, hogy nincs sütése, az nem lótenyésztés, hanem lószaporítás, és abból a lóból se lesz már sok komoly dolog, nem vezet előre, csak hátrafele...

Pl. az ügetőt nem sütik be, ha már nincs az anyja mellett, egyetlen kivétel az anyaállat elhullása. Nyilván ők ezt komolyan veszik viszont, magát a lótenyésztést, a tenyésztési célokat és elveket, stb. Ha csak van két "pici pacid", aminél az egyik csődör és ne legyen magányos, folyton együtt vannak, és de cuki, meg is hágja a másikat, vagy csak kitaláltad, hogy tök jó lenne szaporítani, mert miért ne, és amúgyis "jól végiggondoltad" (pl. appaloosa x holsteini - miért?!), akkor persze, hogy tök mindegy, valaki majd elviszi,és lesz valami.

2013. márc. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6 hónapos kortól kötelező
2013. márc. 31. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

ha egy lovat sütés vagy papírok nélkül adsz el hogyan bizonyítod egy ellenőrzés alkalmával vagy csak egy állatorvosi szemle alkalmával hogy a tiéd és az aminek mondod?anya, apa, szül. idő.

ez pont olyan mintha téged születésed után csak ugy kiraknának a kórházból Papírok nélkül.

kicsit durvának hangzik de így van.

2013. ápr. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!