Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek megéri megvenni...

Szerintetek megéri megvenni egy csödört hogy amikor már nálam van kiheréltetem?

Figyelt kérdés

2013. márc. 30. 17:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha idős már, nem sokat fog számitani a herélés...
2013. márc. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha már fedezett, lehet, hogy marad meg egy-két csődörös dolga, de még akkor is fog nyugodni azért, tehát átgondolni azért érdemes lehet.
2013. márc. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha jó ló, és jó árban van, akkor megérheti, de a herélés is pénz, (50000 körül van) úgyhogy gondold meg. Mi is így vettük, 5-6 évesen, és megvétel után heréltettük ki, teljesen csődörös maradt, lovassal szemben is (nem gyerekló, és soha nem is lesz az) a kancára is ráugrik, be is akasztja, csak nem lesz csikó. De ez méntől is függ, sok tapasztalatom nincs ilyennel, ez csak nálunk történt.
2013. márc. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Pivekla ***** válasza:

Fiatal lónál érdemes ilyesmiben gondolkodni, 6-7 évesnél idősebbet szerintem már nincs sok értelme heréltetni, egyrészt mert az idő múlásával berögződnek neki a csődörös tulajdonságok, hiába nem termelődik neki utána már hormon, a kanca szagát ugyanúgy érezni fogja, és ugyanúgy fog viselkedni mint csődörként.

Amint pedig idősödik a ló, egyre nagyobb kockázattal jár mindenféle műtéti beavatkozás.

Ha a ló fiatal és a herélés mellett döntesz, akkor pedig nagyon sok nyűg lesz vele, néhány hónapig, évig még alapból semmilyen lóval sem szabad összetenni (ez az az idő amíg teljesen kiürülnek belőle a hormonok), valamint jó ideig lovagolni sem fogod tudni, sokat kell vele kézen sétálni a kezdeti stádiumban, hogy a sebe kifelé gyógyuljon, és majd fokozatosan elkezdeni újból futószárazni, terhelni.

Én úgy vagyok vele, hogy aki csődört szeretne az ne úgy álljon hozzá, hogy megveszi és kiherélteti.

Aki pedig heréltet szeretne, az ne vegyen csődört. :-)

2013. márc. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!