Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Parelli, de hogyan?

Parelli, de hogyan?

Figyelt kérdés

Szeretnék a lovammal ezen a módon foglalkozni, de nem tudom hogyan is kezdjek hozzá. A 7 játékot ismerem, de nem szeretném ennyire mélyen csinálni. Negatív hozzászólást és kioktatást nem kérek!

Legfőképpen a csatlakozás, integetés, fektetés, meghajlás érdekelne.

Természetesen beletennék közben a 7 játékból elemeket, de nem az "előírt" módon akarok haladni.



2013. márc. 30. 19:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha nem tudod, hogyan kezdj hozzá, pár alkalommal keress meg egy oktatót, aki akár a saját lovaddal, akár más lóval megtanít az alapokra. Én is így kezdtem, 3-4 alkalommal elmentem oktatóhoz, és máris sokkal magabiztosabban álltam a dologhoz. A 7 játék mindennek az alapja, az a cél, hogy bízzon benned a ló. Ha a 7 játék megy, akkor próbálkozhatsz bonyolultabb dolgokkal, mint a fektetés, meghajlás. A csatlakozás az már teljesen más dolog megint, az Monty Roberts módszerének az alapja, az én lovamat azzal képezték mielőtt megvettem, azóta is gyűlöli a futószárazást, körjátékot. Úgyhogy személy szerint én nem pártolom, de biztos van olyan ló, akinek jót tesz. Annak is az a célja, hogy a ló tiszteljen, és bízzon benned, ezért fontos, hogy határozottan csináld, de ne igazságtalanul. Ha egy oktató, vagy ebben jártas ismerős segítségét kéred, jobban jártok szerintem, mintha egyedül kezdesz kísérletezni.
2013. márc. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Pedig a 7 játék az alapja mindennek, a trükkök tanításának is. Amit te szeretnél az szimpla trükktanítás.
2013. márc. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Akkor gondold át megint, mit is akarsz. A Parelli legalapabb dolga a 7 játék, ha azt kihagyod, akkor onnantól Parellizni nem tudsz a lovaddal. Amit szeretnél, az mezei trükk-tanítás, a csatlakozás pedig a Monty Roberts féle szabadidomításban található meg, tehát össze-vissza keverd, mit is akarsz. Trükköket tanítani meg lehet kutyának is, sima szabadidomításról beszélsz, esetleg csikós dolgokról (fektetés, ültetés). Ha nem tudod, hogyan, ne kezdj bele, egyedül főleg ne, mert megnyomoríthatod a lovad mentálisan, de akár fizikailag is. Kérj szakértő segítséget, ne névtelen akárkiket nyilvános oldalon.
2013. márc. 31. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
a csatlakozás: hajtsd ki körre, indítsd "ijeszd meg picit" hogy menjen, aztán befog jönni hozzád középre, tedd le a futószárat (azzal hajtottad, nem kell rátenni, csak azzal ijeszd). simogasd meg mindkét oldalról úgy, hogy csak rád figyeljen. aztán indulj el gyors lépésben (futhatsz is majd). ha követ, csatlakozva vagytok :)
2014. okt. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!