Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Általában szerintetek mely...

Általában szerintetek mely lófajták a nagyon nyugodtak?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Elsö lovat venném és kiváncsi lennék a véleményetekre, hogy az ismertebb lófajták közül melyek a nyugodtabbak? Persze tudom hogy annyira nem lehet általánosítani, csak hogy mégis mik a tapasztalatok.

Köszönöm a vàlaszokat!:)


2013. márc. 31. 01:40
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
39%
plüss
2013. márc. 31. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
55%

Változó természetűek!Emberbe sincs olyan hogy melyik a legnyugodtabb a mongol a kínai... vagy a magyar!

Szerintem nincs olyan hogy legnyugisabb!Ha megtetszik v meik ló annak a testtartásán is látszik(nem mindegyiken)hogy most nyugodt vagy ideges...és amelyiket több képen veszel észre akkor állatában az de ez kicsit se tévesszen meg!Ki kell próbálni milyen nyereg alatt...mert igy símán képről nem mondod el hogy nyugodt ló csak ha van tapasztalatod hogy mit nézz rajta és ha nem csak 2-3 kép van hanem 5-7 kép!

2013. márc. 31. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 Pivekla ***** válasza:
100%

Természetesen vannak fajtajellegzetességek (például az arab pörgős, menős), de ez alapján nem szabad lovat vásárolni.

Mindig az egyént keresd, hiszen egy ló magaviselése legfőképpen a környezetétől és az idomításától függ.

Ismerek olyan lovat aki a régi helyen idegbeteg volt, mert olyan volt a környezet és olyan légkör, emberek vették körül, az új helyén pedig teljesen megnyugodott.

Ő például egy kedvesnek tűnő, és láthatóan kiegyensúlyozott, nyugodt ló, számodra megfelelő lehet amennyiben tudtok ennyi pénzt áldozni egy ló megvásárlására. :-)


[link]

2013. márc. 31. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
71%
Valóban az egyedet kell nézni, nem a fajtát. Inkább olyanok vannak, amiket már fajtából adódóan nem érdemes megnézni, ilyen az arab és angol telivér, a gidrán, az ügető, a shagya, vagy a célzottan sportolovak (holland, német, stb) - legalábbis első lónak ezek szerintem nem a legideálisabbak, de ezek közt is találhatsz épp kivételt, ha kitartó vagy (nekem is ügetőm van, semmi gond nincs vele ma már, de megszenvedtem vele, az is tény).
2013. márc. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Hát akkor megmutatnám melyeket néztem .

1. [link]


2. [link]


3. [link]


Néztem még andalúzokat, frízeket és oldenburgiakat.

2013. márc. 31. 15:14
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Arab telivér felejtős, a mén szintén, a pintót megnézném élőben.

Oldenburgit ha tisztavérű, nem fogod tudni megfizetni (ráadásul azoknak elég nagyi s a mozgásigénye), a frízt szintúgy, első lónak az oldenburgit nem is ajánlanám, a frízném meg elég körülményes, hogy jó minősítésű szülőktől, jó csikót vegyél, ami természetében is megfelel, és esetlegesen egészséges is (a frízekből egy ménesnyi eltart 3 állatorvosi rendelőt is...).

2013. márc. 31. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha már mindenképpen általánosítani akarunk, akkor a hidegvérűek. A sportlovaknak nagy a mozgásigényük és gyakran "határozott egyéniségek", ezért őket kevésbé javasolnám. A haflingi is elég nyugodt fajta, olyan szempontból, hogy nem ijedős. Viszont hajlamos a makacsságra, önfejűségre.

Az arabot egyáltalán nem javaslom, nagy a mozgásigénye, és bár ki lehet fogni nyugodtakat is, a többségre a heves vérmérséklet a jellemző.

2013. márc. 31. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Akkor végülis mely lófajtákat ajánlanátok?
2013. márc. 31. 18:02
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
A nyugodtság fontos szempont, de nem ez az egyetlen szempont. Vedd figyelembe azt is, hogy milyen stílusban szeretnél lovagolni, mik a céljaid, milyen helyen tartanátok a lovat, stb. Ezek is segíthetnek a fajta kiválasztásában, mert pl. hiába halál nyugodtak a hidegvérűek, díjugratni az életben nem fogsz velük...
2013. márc. 31. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Lipicai, magyar félvérek, nóniuszok közt sok a nyugodt kiegyensúlyozott ló, esetleg jó lehet a kisbéri félvér is, de nyilván egyedet kéne nézni, nem csak a fajtát. Nézni kéne a képzettségi szintjét is.

Esetleg haflingi.

A western fajták is remekelnek ilyen szempontból, bár angol stílusra nem a legcélszerűbb ilyet venni, illetőlegesen NAGYON drágák is.

Hidegvérűt én nem ajánlanék hátas célokra, hacsak nem 100 kg+ vagy, még akkor is inkább egy frízezett akármi (kisbéri, mondjuk). Inkább sodrott akkor már.

2013. márc. 31. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!