Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Általában szerintetek mely...

Általában szerintetek mely lófajták a nagyon nyugodtak?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Elsö lovat venném és kiváncsi lennék a véleményetekre, hogy az ismertebb lófajták közül melyek a nyugodtabbak? Persze tudom hogy annyira nem lehet általánosítani, csak hogy mégis mik a tapasztalatok.

Köszönöm a vàlaszokat!:)


2013. márc. 31. 01:40
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
58 kg vagyok:DDD , és szeretnék ugratni is keveset de versenyre nem mennék.
2013. márc. 31. 18:36
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Akkor a korábban felsoroltak bőven. Egy szép félvér remek választás lehet, ha nem akarod tenyészteni, és remek társ is. Ugratni bármelyik lóval lehet úgy 120 centiig, onnantól már több dolog is belejátszik a dologba, de ha nem akarsz versenyezni, akkor nem lesz gond azzal, hogy nem tudsz 160-ra kiírt versenyen indulni.
2013. márc. 31. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Magyar félvérre gondolnék.
2013. márc. 31. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Amúgy a lovat bértartásban tartanám, és edző segítségével lovagolnék. :)
2013. márc. 31. 23:46
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Az mindenképp plusz pont. Én valamilyen félvérre gondolnék első lóként, esetleg valami békésebb bárilyen lóre, ilyenkor egyedet kell nézni, nem pedig fajtát.

Én mondjuk első lóként vettem egy ügetőt, jó egy évem, rengeteg időm és energiám ráment, hogy lovat csináljak belőle, akire fel is lehet ülni a nélkül, hogy azt várod, mikor visz el a francba, vagy csinál valamit, amit nem kéne, esetleg ugrik ki alólad, mert épp lát valami hihetetlenül veszélyeset (mondjuk egy falevelet befúj a szél a fedelesbe ősz végén, ilyesmik). Megfelelő edzővel ez a fajta ló is kezelhető és csodákat lehet vele tenni, de szóval szerintem ilyesmiben ne gondolkozz (vagy ha mégis [ügető és telivér pályáról ősszel elég olcsó], kérj segítséget valakitől már a kiválasztásnál is).

2013. ápr. 1. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Úgy gondoltam, elsö lónak valami megbízható nyugodt pacit szeretnék. Ha esetleg lesz lehetöségem második ló tartására, akkor már tapasztaltabb leszek, megpróbálkozom egy menösebb lóval. Állatorvost és edzöt vinnék magammal, szinte mindenki ezt javasolta. Quarter horse-okat is néztem, de ròluk nemsokat tudok. Vélemény?
2013. ápr. 1. 00:41
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Quarter nyugodt és kiegyensúlyozott ló, de egyrészt angol lovaglásra nem a legjobb, mint ahogy a többi western fajta sem, ráadásul egy valódi quarter bűn drága, nem fogod tudni megfizetni, és nem is érdemes, amíg nem vagy olyan szinten, hogy versenyezz vele majd, vagy jobban kihasználd legalábbis. Félvér esetében western x angol fajtákat élből meg se nézz, semmiképp.


Nekem első lovam ügető volt, na az tényleg menős, volt vele szenvedés bőven, de mára nyugodt, kiegyensúlyozott kis paci lett - ennek ellenére is 1-3 hetente egyszer megy a tombolás futószáron, viszont nem idegbeteg. Tehát ezt is meg kell nézni azért - egészséges menőkedve van a lónak, rohanós, esetleg úgy lett "tanítva", hogy sztverik a fejét, ha nem megy, vagy idegbeteg... Közel mindre annyit szokott mondani a tulaj, hogy "temperamentumos", esetleg "makacs".

2013. ápr. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
haflingi,fjord,hucul, magyar félvér. Nemben pedig a herélt. Nem fajtafüggő, sokat dob a bánásmód,az idomítottság. Mind három ló amit linkeltél, nem egy nyugodt egyéniség.
2013. ápr. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
És a pinto..?
2013. ápr. 2. 23:33
 20/23 anonim ***** válasza:

Pinto bármelyik ló, amelyik foltos, tehát az még csak, hogy nem is önálló fajta, abba aztán bármi lehet, idegbeteg vadállat, meg kezes bárány is.

Amelyik fajta, az a paint horse, azt nem kapsz millió alatt (és akkor még csak a fajtát fizetted meg, a képzettségéről nem beszéltünk, az további összeg lehet), és szintén western fajta inkább.

2013. ápr. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!