Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vélemények erről a lóról?

Vélemények erről a lóról?

Figyelt kérdés

[link]

Beszéltem az eladóval, elég temperamentumosnak mondja, mert hogy erősen telivérezett. Alul van 2 videó link, azok alapján tetszik, nekem úgy tűnt, szépen ugrik. Első lónak lenne.



2013. márc. 31. 23:39
 1/9 anonim ***** válasza:
11%

Így képről szépnek tűnik ! de nem vagyok lókupec :)

Mondjuk ennyiért már elég jó motort is kaphatnál .( ez csak egyéni vélemény)

2013. márc. 31. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Fél éve legelőn van, és semmi mozgás? Van elég tapasztalatod egyrészt újra bevonni a munkába, másrészt ismét felkészíteni az ugrómunkára is?

Elbírsz egy temperamentumosabb lóval, a nélkül, hogy a fejedre nőjön? Ezt nem lovagolják majd ások, tehát nem lesz, aki rendbe tegye helyetted az agyát, ha kitalál egy-két okosságot (pl., holnaptól nem adja a lábát, lépésből nem indul el, kikerüli az akadályt, bármi). Persze ha lenne melletted oktató, akkor semmi gond vele, biztosan tud segíteni az elején.

Nekem így egy kicsit soknak tűnik az ára, főleg, hogy heréltként tenyészértéke 0.

Egyébként maga a ló jól néz ki.

2013. ápr. 1. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
0%

ha valóban megértetted a lényegét akkor ebből gond nem lehet. mellette eksztraként a kutya testbeszédét még bemagolod, kizárt hogy el akarjon cibálni. nekem egy igen erős kan, ráadásul domináns pitem van. nem él vissza egyáltalán az erejével, pedig én is 51 kg körüli lány vagyok. azért írom hogy körüli mert nyáron általában lejjebb megyek 47re is ritkán meg felhízok 53ig. a legkönnyebb helyzeted akkor van ha figyelsz arra hogy ne domináns kölyköt válassz. akkor aztán alig kell megeröltetned magad. ha domináns akkor sincs minden veszve, de valóban keményebb, fárasztóbb helyzet. a tesbeszéde segítségével pedig előre le tudsz olyan dolgokat tiltani a tanulási fázisban ami az elrántásoddal járna. így mire már oda kerül hogy vissza tudna élni a testi fölényével, nem fog elrántani és lényegében addigra megtanulja hogy a környezete legyen a lehető legsemlegesebb számára, hiszen ott a gazdi az ő dolga reagálni a behatásokra.


viszont véleményem szerint ha egy kutya nevelt, meg kutyasulis meg jaj de okos akkor nem cibálja lépten nyomon a gazdáját. tehát a cane sorso gazdi hozzászólásából kiindulva kérdés: kinek mit jelent a nevelt kutya? illetve jó példa, hogy attól mert kutyasulit kijárt még azért néha néha el el cibálgatja a gazdit.

2013. ápr. 1. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Utolsó: ez nem kutya. o.O
2013. ápr. 1. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Első: Ne is legyél lókupec, nem jó élet az, motort nem szeretnék, köszönöm.

Második: Köszönöm, végre rendes válasz. A temperamentumos sok mindent takarhat, az idegbetegtől a lelkes-menősig. Azokat a lovakat, akiknek vannak önálló gondolatai, és szeretnek menni, szeretem, bírok is velük, az idegbajosakkal nem, nem is szeretnék olyat. Lenne mellettünk edző eleinte, ugratáshoz nem ért, ezért azzal nem is foglalkozik, de megbízok benne, nagyon ért a lovakhoz, segít, ha valamit nem tudok megcsinálni. A munkába visszahozni, attól kicsit én is tartok, nem csináltam még ilyet, de abban bízok, hogy türelemmel, fokozatossággal nem ártok neki. Ha komolyabban kezdünk foglalkozni ugrómunkával, keresek olyan edzőt, aki ért hozzá, és hajlandó "házhoz jönni", ha ismertek ilyet, szóljatok nyugodtan. Küllemre amúgy tetszik, kicsit talán magas a fara? Az hogy herélt, engem is bánt kicsit, szerettem volna csikót, de hát, a herélt legalább nem sárlik... :)

Harmadik: Köszönöm, van kutyám, nem húz el séta közben, bár nem pitbull. Viszont ez a kérdés arra vonatkozott, hogy ez milyen ló. LÓ, nem kutya.

2013. ápr. 1. 12:52
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!

2. vagyok. Ugróedzéshez mondjuk az alap az idomító edzés, szóval abból kell egy nagy adag az elején úgyis. Amit egy középszintű díjlovas versenyen kérhetnek, na azt betéve tudni kéne vele mindenféle ugrás előtt.

Mozgásigénye valószínűleg ki van elégítve legelőn, de munkában nincs, ezért az elején futószáron kéne kezdeni 1-2 napig (mikor elhozod, aznap már menjen, állni hagyni a legrosszabb, nem szokja tőle hamarabb a környezetét, mint, ha mozog benne és látja, hogy nem bánt), aztán szép lassan felülni, ha ezt az edződ teszi meg, lehet, jobb.

Sokat kéne cavalettizni, aztán kicsit megemelni a cavalettiket, és átléptetni, átügetni, vágtatni. Kéne gyakorolni az ugrásváltást vágtában, akár a sorozat ugrásváltást is minden 2.-ra, mert egy komolyabb ugrópályán már van, hogy az ugrás felett kell lábsorrendet cserélni! Gyakorolni kéne az egyes vágtaugrások hosszának rövidítését-nyújtását, ez kelleni fog, hogy az adott ugráshoz jól kerülj oda, ha nem az átlagos vágtaugráshossz többszöröse a távolság két ugrás között. Sok állítás, hajlítás kéne, mert ez a szűk fordulatok alapja lesz, illetve eleje és hátulja körüli fordulatok, röviden hátra arc, ezek érzékenyítik is a lovat, másrészt fordulékonyabbá is tehetik. Kéne majd szlalomozni,először csak lépésben, ügetésben, mert ugrópályán is lesznek szűk fordulatok, viszonylag nagy sebességgel. Tehát bőven lesz itt mit gyakorolni.

Én inkább olyan lovat néznék, ami kiegyensúlyozott, nyugodt, de aktív munkában van (lehetőleg ugróban), és nem Neked kell visszavezetni az ugrás világába, mert újra munkába állítani még nem is akkora feladat, mint újra ugrólovat faragni belőle. De ha megnézitek, és ő álmaid lova, akkor szerintem menni fog.

Ami az edzőt illeti - merre is laksz? Mert lehet, ismerek jó edzőt, de 6 megyét nem fog átutazni még ő se :D

2013. ápr. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi, jó dolgokat írtál :) Nem vagyok benne még annyira a díjugratásban, nem találtam olyan helyet, ahol ezt saját ló nélkül komolyabban tanítanák. Bocsi, ez kimaradt tényleg, pedig fontos, Ürömön lakok. (Óbudán lovagoltam, meg Pilisvörösváron, de Szentendre sincs messze, valószínűleg Szentendrén tartanám) Sajnos olyan lovat nem találtam még, ami munkában van, és nem milliós ára van... De keresgélek folyamatosan, köszi a tippeket :)
2013. ápr. 1. 13:41
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát ilyen lovat olcsobban is tudsz szerezni...
2013. ápr. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha szentendrén szeretnéd tartani, akkor tudok ajánlani egy király lovardát és egy mégkirályabb edzőt, aki aztán megtanit nagydij szinten ugrani! Én is hozzá járok át, pedig Pest másik felén lakok és tartjuk a lovakat.
2013. ápr. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!