Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kitépi a kezemből a szárat...

Kitépi a kezemből a szárat hazafele terepen. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Terepen hazafele általában rohan. Hiába feszítem meg a derekam, nem reagál rá. Mostanában gyakorlom a megállást, hogy észrevegye, hogy rohanással nem jutunk előbb haza. Már egész szépen lelassít(!!) de nem áll meg teljesen, hanem erőszakosan kitépi a szárat a kezemből és meg még pár lépést, megállítani teljesen nem tudom. Már próbáltam, hogy ha kicsit lelassít/ megáll, akkor lazítok a száron (de így is alig húzom neki).


Karámban nem tudok lovagolni még egy jó darabig, mert úszik a vízben.


2013. ápr. 1. 09:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Én most lettem feles bértartója egy lónak, ő is pont ezt csinálja, bár már kb 4 hónapja egyáltalán nem volt mozgatva, úgyh annyira nem meglepő.

Én azt csinálom, hogy előtte megfutószárazom (ha nem tudod a pályát használni, egy közeli rétre menj ki és ott futószárazd), utána megyek terepre, de próbálj meg mindig erdőben menni, nyílt terepen nehezebb megállítani, lelassítani. Én egy mésik lovassal szoktam menni, akinek a lova nyugodt, ez is sokat tud segíteni. Ha elkezd gyorsítani, menj vele egy vagy több kiskört, az nálam mindig szokott használni, bár nem olyan hosszú ideig.

De a leghatásosabb, ha segédszárat teszel rá. Ezt mindenképp próbáld ki!


Am ha nem tudtok a pályán dolgozni, nyugodtan kimehetsz egy egyenletes talajú mezőre/rétre, és azt használhatod pályaként. :)

2013. ápr. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha rohan, akkor nagykör, egyre szűkítve, vagy eleve kiskör ez egy remek felvevő gyakorlat, aztán ha használható a pálya (vagy ha olyan terep, hogy tudsz szemre felmérni magadnak egy féllovardányi helyet legalább), akkor rengeteg idomító edzés, nagyon sok hajlítással, állítással (ezeket terepen is kéne gyakorolni, hogy figyelmes legyen), és még több átmenettel. Lépés-ügetés-lépés, majd állj-lépél-állj-hátralépés-lépés, állj-ügetés-állj, ügetés-vágta-ügetés, lépés-vágta-lépés-hátralépés-ügetés gyakorlatokat. Kis eleje körüli fordulatokat néha, hogy figyeljen rád, a csizmasegítségekre.

A megfelelő felvevő segítségnél a szár épp, csak kitart.

Terepen ne mindig ugyanazon a vonalon menj haza, és ha nem muszáj, már ne legyen vágtaszakasz.

2013. ápr. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!