Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mik azok a felszerelések...

Mik azok a felszerelések amiket mindig magatokkal visztek lovagláskor?

Figyelt kérdés

Csak érdekelne, mert én pl. gerincvédőt nem szoktam vinni, csak versenyre. Viszont én csak kobakot,lovaglónadrágot,pálcát,kesztyűt,csizmát szoktam vinni és érdekelne, hogy esetleg mit érdemes még ezen kívül vinni edzésre.

Válaszokat előre is köszi :)

15/L



2013. ápr. 1. 16:43
 1/10 anonim ***** válasza:

De amúgy gerincvédőt mindig használok.

2013. ápr. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
kényelmes ruha, telefon(lenémítva) meg ló..nagyjából ennyi..
2013. ápr. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
telefon, gerincvédő, lovaglóruha, lovaglócipő, sportcipő lovaglás után, kesztyű, pálcát néha, kobak, lovaglónadrág
2013. ápr. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hát akkor kb minden van csak valahogy hiányérzetem volt...igazából elég régóta lovagolok (4 éve) eleinte használtam gerincvédőt, de mivel azóta se (hál' istennek) nem estem lóról, így nem szoktam kivinni, csak versenyre mert hát előírás.
2013. ápr. 1. 17:04
 5/10 anonim ***** válasza:

Közel semmit. Idomítóedzéshez hosszú pálcát, terepre azt se. Kobak mindig van rajtam, gerincvédő soha nem is volt.

Lovas cipő meg nadrág rajtam van, kobakom, kesztyűm, pálcám a lovardában, plusz amit viszek, az a telefonom, bérletem-igazolványaim, lakáskulcs, jónapot. Több napos túrához a ló útlevelét ildomos, de én max több órásra megyek...

2013. ápr. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem kinn vannak a cuccaim a lovardában, így max a tiszta váltást viszem. De mindig van kinne nadrág, zokni, lábszárvédő, cipő, csizma, kobak, övtáska, kesztyű....

Lovardai pálcát ha kell, használok. A cuccaim közül meg mikor mihez van kedvem. Ja, meg időjárásnak megfelelő felsőöltözet, plusz egy deó :)

Ha terepre megyek akkor telefon mindig van nálam.

2013. ápr. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
mobil(hangos állapotban), bicska, madzag, fejfedő(nem kobak hanem pl szalmakalap, hogy ne süssön a nap a szemembe, és egy madzaggal az állam alá kötöm, hogy vágtába ne fújja le a szembeszél), karikás ostor(Ha jön egy kóbor kutya, elszabadult ló, vagy őzek vannak a környéken s nem akarom, hogy a lovam megugorjon jól jön) 20/F
2013. ápr. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
:D Jó, hogy kint hagyhatjátok a lovardába, nálunk sajnos nem ilyen biztonságos a dolog...egy időben én is kint hagytam a csizmám (kobakot semmiképp nem akartam) és háát...2 nappal később csupa sárosan találtam az az előtt megtakarított csizmám. Azóta nem hagyom kint inkább cipelem :D
2013. ápr. 2. 11:48
 9/10 anonim ***** válasza:

kobak

lovaglónadrág

lovaglócipő vagy csizma

cipő esetén térdzokni

általában pálca is van nálam


Kesztyűt nem szoktam viselni, fölöslegesnek tartom, nem szokott feltörni a kezem, és fázni sem. De ha a te kezed feltörős vagy fázós, viseld, nem árt az.

Van lovaglómellényem is, ha az időjárás indokolja, viselem. A dzsekim nem lovas, csak ilyen sima, de kényelmes.

2013. ápr. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igazából ha nem versenyre készülök akkor pályáról lejött lovakat lovagolok ott meg szinte végig fogni kell vissza a pacit, hogy ne rohanjon ki a világból, szóval a kesztyűre szükségem van :)
2013. ápr. 2. 15:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!