Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 6 éves Angol telivér herélt,...

6 éves Angol telivér herélt, versenyzett, vajon megáll-e állásba?

Figyelt kérdés
Tervezek venni egy Telivért és arra lennék kíváncsi megállna-e állásba? 2x futott Pesten, karórágó de egyébként nyugodt.
2013. ápr. 2. 20:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Valószínűleg meg, persze, de az első napokban mindenképp futószáron kéne kezdeni, ha eddig nem állásban volt, mert túlteng majd benne az energia... Én ügetővel jártam így, félridegből bokszos tartásba, majd egy év múlva karámosból bokszosba váltásnál szintén.
2013. ápr. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm.:)
2013. ápr. 2. 20:21
 3/7 anonim ***** válasza:
29%
Először is tilos lovat állásban tartani és állatkínzásnak minősül. Másodszor a karórágás tipikusan unalom miatt alalkul ki, király ötlet bevágni állásba az unatkozásra hajlamos lovat, hátha felvesz még további rossz szokásokat.
2013. ápr. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az állásban tartás nem jó a lónak.. Ha csak azt tudnád, akkor ne vedd meg.

A kérdésre válaszolva, van rá esély, hogy jó sokszor hanyat fogja vágni magát, csak a temperamentumából és az előéletéből itélve, el tudom képzelni, hogy nem ahhoz van szoktatva hogy egy falhoz kikötve álljon napokat...

2013. ápr. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A suliban is futott telivérek vannak állásban. Ilyen téren végülis semmi gond velűk. A többi ló sem szereti a bezàrtságot függetlenül attól hogy telivér vagy sem. A bokszal nagyobb jót nem teszünk mint gondolnánk. Ettől függetlenül én mindig azt mondom hogy ha nem is tudsz szabvány méretű boxot építeni akkor is hálás lesz érte ha legalább meg tud fordulni. Egy jól megépített álláshoz nem kell sokkal kevesebb anyag mint a bokszhoz, illetve az a plusz 1-1,5 méter szerintem nem sokat számít ott ahol ló van. Àllásban lehet lovat tartani nem tiltja a törvény. Újépítésű istálóban nem lehet állás. De ezt sem nézi senki. Láttam hogy 2 éve is építettek állásos istállót.
2013. ápr. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha egy ló csak éjszakára van állásban az nem gond, ha az állás elég széles, hogy lefeküdhessen. Nálunk is abban vannak a lovak, de csak télen és akkor is csak éjszakára, mert amúgy kinn vannak egész nap a legelőn.
2013. ápr. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm.:) Boxba lesz a ló csak kíváncsi voltam h másnál állt-e állásban.
2013. ápr. 3. 14:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!