Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit mondjak a lónak hogy...

Polyák Petar Réka kérdése:

Mit mondjak a lónak hogy elinduljon vagy hogy vágtázzon?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 3. 18:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Földről? Vagy nyeregből? Amúgy, nem hanggal utasítunk, csak nagyon speciális esetekben.
2013. ápr. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Általában a hangsúlyt is figyelembe kell venni, de pl. lépésbe és vágtába is csizma vagy ostorsegítség indít el, futószárnál lehet ugye hang, mint kiegészítő segítség, óra végére ha a ló kellően ellazult és rád figyel, általában már szóra dolgozik. Mit mondanál különben? "Lépés" "üget" "vágta".
2013. ápr. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Sok helyen cuppognak, vannak ahol a vágta vezényszóra ugrik be, "vidéki lovak" pedig a gyerünk, és a gyáááá kiáltásra indulnak. Nyeregből nem (csak) szóval irányítjuk őket. Elindulás: lépés, vagy ügetés vezényszóra indulnak egyes lovak, van csettegésre (nyelvvel), esetleg biztató szavakra, pl. gyerünk. Ostorpattintásra is reagálhatnak.
2013. ápr. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
27%
Az igen kedves előttem szóló..."vidéki lovak" -.- Ezzel a kijelentéseddel rengeteg személyt megsértesz, de ne is foglalkozz a "paraszt" ember szívével, hát ha egyszer nem lesz kenyér az asztalodon...
2013. ápr. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
3. vagyok. Sajnalom, ha megbántottalak, nem állt szándékomban. Arra céloztam csupán, hogy az "előkelő" helyeken, díjlovas edzés során aligha találkozol gyia vezényszóval, maximum egy "vágtát" felszólalással. Előbbit inkább terepen, túrán használják, a ló hajtására, ösztönzésére, míg utóbbit kifejezetten a jármódváltásra. A vidékit nem negatív jelzőként írtam, nem is bélyegként
2013. ápr. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Pestiek szemszögéből főleg, de minden vidék, ami nem a főváros. Na most... Ehhez képest én pl. nem fogatos kantárral, betonon csapkodom a szármaradékkal "gyááááá"-t üvöltözve a lovat western nyeregben, angol alátéttel, büszkén emlegetve, hogy az én lovam még sose volt oltva, meg sütve se, mert ezek fölöslegesek, és ráadásul tök jól húzza a kocsit így is, meg a rönköket, és még ágaskodtatni is tudom, ha eléggé beletépek a szájába.


De amúgy tény, hogy vannak olyan helyek, ahol a lóval bánás nem pont úgy néz ki, ahogy egy hátasló azt _igényelné_ (és egyébiránt a díjlovas versenyeken is látni olyat, ami nem teljesen ideális, fogalmazzunk úgy).

2013. ápr. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tényleg nem rossz szándékból mondtam, télen valóban Budapesten lakom, de Szentendre felé tartom a lovam, fedelessel rendelkező lovardában, idomító edzéseket kap, ugrunk, versenyzünk. Nyáron azonban elrakjuk a nagykantárt, lemegyünk vidékre a rokonokhoz, ő ridegtartásban van, éjjel nappal legelőn, én pedig túrázok a falubeliekkel, és bizony nem szégyellem a karimás kalapot, meg hogy azt mondom a lónak, gyá. Ez nem rossz, de városi lovardákban már csak azért sem találkozik vele az ember, mert nincs terepelehetőség, vagy nem viszik ki a milliós sprotlovat, nehogy lesérüljön, mindazonáltal tényleg nem negatív jelzőként használtam.
2013. ápr. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Debrecen közepén lévő lovardában is van terep lehetőség, ne viccelj már :) Ha akarsz, mész, ha félted a 6 millás lovad, vagy félsz tőle, mit csinál terepen (?!), akkor nem.
2013. ápr. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!