Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Bőr vagy szintetikus nyereg?

Bőr vagy szintetikus nyereg?

Figyelt kérdés
Véleményetek szerint melyik a jobb, olyan véleménye érdekelne aki vagy egyik vagy másikat vagy mindkettőt használja.
2013. ápr. 5. 17:01
 1/10 anonim ***** válasza:
A szintetikus könnyebb, jobban tisztántartható, és nem olyan csúszós, mint a bőr. Nekünk Daslö van, én 60 kg-val lovagolom, azzal semmi baja nincs, tartós, de egyszer beleült egy 90-100 kg nehéz ismerősöm, nála rögtön elkezdett szétjönni a nyeregszárnynál, nagyobb súlynál nem olyan tartós. Szintetikusból a Wintec 250-et ajánlom, az tartós, nem jön szét egy év alatt. És egyértelműen a szintetikusra szavazok, mert lusta és kényelmes lovas vagyok, aki szereti olcsón venni a nyergét, aztán nem bajlódni az olajozással, nyeregszappanal (max vizes ronggyal kell áttörölni) és szeretem, mert sokkal jobban tapad, mint a bőr.
2013. ápr. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Arra lennék még kíváncsi h megnyomhatja-e a szintetikus nyereg a hátát?
2013. ápr. 5. 17:37
 3/10 anonim ***** válasza:

szintetikusból a wintec a legjobb ajánlom,én is azt használom

Nem kopnak el a nyergek,nem kell ápolgatni elég egy vizes rongy.

2013. ápr. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szintetikus és bőr nyereg is megnyomhatja a hátát, ez nem függ az anyagtól. A rossz minőségű, vagy nem megfelelő méretű nyereg nyomja meg a hátát, lehet az akár bőr, akár szintetikus.
2013. ápr. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én imádom a Wintec nyergemet, szintetikus, könnyű, problémamentes a tisztítása, abszolút tartós, sok éve használom és semmi gondja.

Van bőr nyergem is, nem valami tucat darab, egy jó Stübben ugró, de a Wintec-et sokkal jobban szeretem.

2013. ápr. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Gabka77, neked milyen Wintec nyerged van? A 250-eset szeretném megvenni, de nem tudom, megéri-e, vagy ebben az árban (80000) kapok jobbat is. A tiédnek is cserélhető a marvasa? Köszi! :)
2013. ápr. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
szintetikus daslö nyergem van. szeretem mert nagyon könnyű, és utálok egy olyan nehéz nyerget a lovamra tenni amit megemelni is alig tudok :)
2013. ápr. 6. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia, nekem Wintec Isabelle Werth díjlovas nyergem van. A 250-ben ültem már, egy ismerősömnek van, nagyon kényelmesnek találtam, az enyém jobb, de mondjuk az is lehet, hogy szimplán azért, mert azt én ültem ki, pont hozzám illeszkedik.

Nem tudom most a Wintec árakat, én sok évvel ezelőtt adtam 80 ezret alig használtan az én nyergemért (Svájcból hozta egy ismerős), de úgy érzem, minden forintot megért, amit rááldoztam, pedig 10 évvel ezelőtt azért nem ugyanazt jelentette 80 ezer Ft, mint most.

Ha van lehetőséged, próbáld ki a nyerget, szerintem megszereted.

2013. ápr. 6. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
kényelmes, praktikus, viszont hosszú távon nagy hibája a szintetikusnak, hogy nem javítható úgy mint a bőr (nem lehet varrani, ragasztani, stb.). Mondjuk 50-100 éves működő bőr nyerget ismerünk, a szintetikusról ilyen hosszú távú tapasztalat érthető okokból még nincs.
2013. ápr. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Sarlot válasza:
Tudom hogy,nem nekem kell kérdezni de mit jelent az pontosan hogy,megnyomja a ló hátát a nyereg?
2013. aug. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!