Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy lehetne leszoktatni az...

Hogy lehetne leszoktatni az ágaskodásról?

Figyelt kérdés
Egy hónapja került hozzánk egy 8 éves ló. Ahol eddig lakott, ott is született, ott lovagolták be, szakszerűen, mert amikor ki lett próbálva tökéletesen végrehajtott minden utasítást. Aztán elhoztuk. Itt van már egy hónapja, de minden egyes nyeregbe ülésnél felágaskodik. Most annyira durván csinálta, hogy egy hajszálon múlott, hogy ne essen hanyadt! Általában kétszer háromszor megcsinálja ezt, hogy felágaskodik mikor valaki fel akar rá szállni, aztán talán harmadszor-negyedszer már hagyja. Az se használt, hogy közben almát tömünk a szájába, hogy elvonjuk a figyelmét, amin a kengyelbe rakja valaki a lábát, és egy pici súlyt érez, azonnal ágaskodik. Aztán ha már felkerült valaki a hátára, onnan már megy szépen, de ezt egyszerűen nem tudjuk miért csinálta. Előző helyén nem csinálta ezt. Meg ott kipróbáltuk, és érdekes, ott nem ágaskodott fel. Nem értjük, és nem tudjuk, hogy miért tiltakozik ennyire, és hogy mit lehetne csinálni, hogy ez ne történjen meg. Egyébként egy nagyon akaratos és hisztis ló. Minden ellen tiltakozik. De amikor már elkezdődik a munka, félidőtől (lovardai óra felétől, terep felétől) már dolgozik szépen, csak addig csinálja a fesztivált. Szerintetek mit lehetne csinálni?
2013. ápr. 7. 15:14
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Szerintem is annak szól az ágaskodás, hogy dolgoznia kell, és nem akar. Ez nem tudom mennyi időbe telhet, míg elhagyja. Nagyon balesetveszélyes tényleg, mert nem csak kicsit elrugaszkodik és megemeli az elejét, hanem olyan durván ágaskodik, hogy teljesen függőlegesen van a teste, ki is szokta magát csavarni oldalra, és sokszor majdnem hátraesik, annyira felágaskodik. Szerintem lovassal ilyenkor simán hátára is esne. Futószárazásnál kapott már pálcával, de attól sem szeppent meg különösképpen, ugyanúgy nem akart tovább menni, és csak ágaskodott és ágaskodott. Egyszer volt, amikor nagyon nem akarta csinálni, és odasuhintott neki egy párszor az oktatóm a futószárazás közben, annyira bestresszelt a ló, hogy elkezdett vágtázni a futószáron mint az őrült, nem lehetett megfékezni, már fújtatott, ki volt fulladva, és mikor nagy nehezen megállt, remegett a lába meg az egész teste. Remélem nem marad ennyire kezelhetetlen. Az előző gazdái annyi jót mondtak róla, eredetileg nem is szánták eladásra, szóval nem akartak tőle megszabadulni. De nálunk egyszerűen bekattant. Pedig ugyanolyan körülmények között van, mint az előző helyén, csak hát mégis egy új környezetben.
2013. ápr. 8. 19:19
 12/13 anonim ***** válasza:
le kell kötni a fejét. nem gumis szirszarokkal, hanem bőrrel, a hevederhez. nagyon gáz szerintem is a lekötés, tudom, de azzal nem tudja felemelni a fejét, ergo ágaskodni se tud. lekötöd, felülsz, leveszed a lekötőt. és elvileg egy idő után elhagyható lesz. az elején nyilván fog próbálkozni, de hamar rájön, hogy úgy egyszerűen nem tud elemelkedni a földtől.
2013. ápr. 12. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Nos. Enszerintem a legjobb amit tehetsz az az hogy amikor felágaskodik akkor átalakitod forgassa a mutatványát. Meghuzod vmelyik szárat es elfordul a lo. A forgas egy teljesen artalmatlan manover. Nem veszthetsz semmit. Az en sportponim is ilyen volt. Ugyanigy szoktattuk le errol.
2016. nov. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!