Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ballagásra lovat kapok/választ...

Ballagásra lovat kapok/választok. Vélemény Milyet?

Figyelt kérdés
Kb 1-2év mulva ballagásra lovat kapok /kérek de a szüleim azt mondták hogy a lóért (csak az állatért)max250-300ezret fizetnének +ugye a cuccok neki(nyerek,kantár....)és mind eggy a nrme fajtálya de méretileg az a helyzet hogy ugratni szertnék vele de csak kizártan hobbi szinten ...Olyan lóra gondoltam ami belefér az írt keretbe de "ugró"ló legyen.Ez alatt nem azt értem hogy versenyzős csak volt vele próbálva hogy ugrik e és mekkorát...Méret minimum 150 cm legyen én 160 vm vagyok.Van esélyem hogy találjak?Ha valaki linkel nekem hogy talált azt nagyon megköszönnèm(csak azèrt hogyha v ki zalál akkor persze nem azt nézem ki azt 2év múlva vesszük meg hanem hogy vsn e talàlat és hogx molyen körbe kezdjrk keresni)

2013. ápr. 7. 16:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Félvérek közt is van nagyon jó ugró. A mostani hirdetésekből linkelni felesleges, mert addigra már más lesz a "kínálat". Télen érdemes nézegetni őket, olyankor elég jó származással is találsz. Egy jól belovagolt 6-8 éves heréltet ajánlanék ami már volt pályán és így nem lesz kellemetlen meglepetésben részed.
2013. ápr. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Biztos fogsz találni,de ne most kezdj el keresgélni,majd csak 1-2 év múlva. Ismerősöknél, a lovardában ahol lovagolni tanulsz, lovasok.hu-n stb. Jah és feküdj rá a nyelvtan órákra, nem szeretnéd gondolom, hogy a nyelvtan bukás miatt ne kapj lovat ;-)
2013. ápr. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

120 centiig gyakorlatilag bármelyik lovat meg lehet tanítani ugrani, onnantól meg lovas és egyéb környezeti körülmények függvénye főleg (az ugróképesség elhanyagolható mértékben számít örökletes tulajdonságnak).

Neme kanca vagy herélt, mert mén nem való első lónak, talán még másodiknak sem.

Én kisbéri vagy magyar félvér fajtákban szétnéznék például - a magyar félvérnek általában az anyja ismeretlen származású, de apja fed. engedélyes mén, ez azt jelenti, hogy ennek a fajtának a génállománya sokrétű és változatos, magassága, képességei eltérőek lehetnek, ezért könnyű találni köztük olyat, ami alkalmas lesz számodra. A kisbéri, esetleg a nóniusz is elég sokféle felhasználhatóságot tesz lehetővé, bár a nóniusz nem az az ugró fajta (akkor már inkább gidrán).

Olcsó lovat találni halomszám, én (igaz, ügetőt) belovagolt 8 éves lovat felszereléssel együtt vettem 240 ezerért. Igaz, mellénk kellett utána az edző, hogy lovat faragjunk belőle.

Egyébként az ügető és a telivér is gyors, és jól ugrik, ősszel nagyon olcsóak is Kincsem parkból, vagy bármely tréningistállóból, bár átlovaglásra szorulnak, és csak akkor ajánlanám, ha jó edző lesz melletted.

Arabot nem ajánlanék, első lónak főleg nem, német, holland, magyar, akármilyen sportlovat szintén nem, azoknál már csak a fajtát önmagában is meg kellene fizetni.


A jó lónak amúgy nincs színe, vagy fajtája - egyedet kell majd nézni, nem pedig fajtát.

2013. ápr. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Fòleg a 3. sokat segített!Köszi!Nyelvtanból nem buknèk meg mert 4es vagyok csak azért irok rengetek hibával mert telefonról írok ...
2013. ápr. 7. 18:23
 5/9 anonim ***** válasza:

Ennyiből bőven kapsz jó, vagy megfelelő edzővel jóvá varázsolható lovat.


[link]


[link] - bár ő kicsit már idős


[link]

2013. ápr. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 flóra13 ***** válasza:
Lovasok.hu-n keresgélj beállíthatod az árat, méretet, mire legyen alkalmas biztos találsz megfelelő lovat:-)
2013. ápr. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
3. vagyok, az olcsó telivér-ügetőhöz annyit írnék, hogy utánagondoltam, átlovaglással együtt is jól jössz ki velük, ha ősszel keresgélsz (akkor van a legtöbb eladó paci), máskor is lehet nézni őket, de akkor kevesebb lesz, esetlegesen drágábban. Átlovaglás mindig kell (az ügető csak bekocsizott, a telivér beült).
2013. ápr. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ne vegyél a Kincsemből versenylovat, szinte az összesnek rossz a lába, ügetőket sokáig futtatják, és szinte mind ferde, ami mondjuk 6-8 év használat után eléggé meglátszik.
2013. ápr. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8 éves ügetőt vettem, 4 éves koráig volt tréningben, utána az akkori gazdája ráhagyta és mindent balkézre csinált vele, nagyjából egy hónap alatt orvosolható volt a ferdesége, ma már ugyanúgy dolgozik mindkét kézre, futószáron és nyereg alatt is. Lábai jók, nincs vele gond azóta se.

Nem 10 éves lovat kell onnan venni, nyilván.

2013. ápr. 9. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!