Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mire kell figyelni, ha kölyökk...

Mire kell figyelni, ha kölyökkutyát választok egy alomból?

Figyelt kérdés
Mármint fogazata,természeténél mi a fontos?Németjuhászról van szó.
2010. jún. 29. 08:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

kérd el a szülök szürési papirjait

kérd el a szülök tk.ét és vesd össze a kiskutya

törzskönyvével (nézd meg a kiállitás eredményeiket is rajta)

nézd meg az szülöket: testfelépités, fogazat, járás

nézd át az oltási könyvét a kiskutyának (megvolt-e rendesen az oltás, féreghajtás)

nézd meg a fogát, szemeit, füleit (belül), tapsikolj picit hogy figyel-e rá, nézd meg a pociját (sérve van-e) és nincs-e felpüffedve ... magyarul egészségesnek nézzen ki

irjatok a tenyésztővel szerződést (mondjuk ha tényleg tenyésztő akkor ehhez ö is ragaszkodni fog)

hirtelen ennyi jutott eszembe

2010. jún. 29. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Van-e farkaskörme, azaz plusz köröm a hátsólábakon, bár nem tudom németjuhászokon is előfordul-e, de feltételezem , hogy igen. Ha van, le kell vetetni orvossal.


Meg, amelyik a leginkább illik hozzád. Érzi azt az ember, melyik fog az ő természetéhez passzolni.

2010. jún. 29. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Ha kisgyerekem van(2 éves),akkor inkább nyugisabbat válasszak?
2010. jún. 29. 08:56
 4/14 anonim ***** válasza:
Mindenképp. Egy izgágább kutyus nem tolerálná olyan jól a gyerekeket.
2010. jún. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszi! Ma megyek:)
2010. jún. 29. 09:18
 6/14 anonim válasza:
általában ott rontják el az emberek, hogy a legelevenebbet választják, mert az milyen életrevaló, milyen cuki kis izgága... :) csak az a baj, hogy abból lesz később a kezelhetettlen, égedelem, nagyon rossz és nyugtalan kutya. mi a legnyugisabbat választottuk, amelyik fel sem akart állni mikor válaztottuk és még így is nagyon eleven lett mire megnőtt
2010. jún. 29. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Off: Én a legelevenebbet választottam, és még most is égetően rossz :) egyet értek az előttem szólóval!
2010. jún. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Mi meg a legdominánsabbat választottuk. Fel is adta a leckét rendesen, de megbírkozunk vele! ;)
2010. jún. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Fontos hogy ne sajnálj meg egy félénk, betegnek tűnő kiskutyákat és ne az elsőt válaszd aki képen nyal. Kérd ki a tenyésztő véleményét hogy milyen a jellemük és olyat válassz aki hozzád illik. Szerintem ne is inkább nyugis mint alázatosabb kutyát válassz, mert egy domináns még nem tűrné olyan jól a gyereket.
2010. jún. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Akiteki ***** válasza:

Erről mesélnék valamit:

Második kutyámat mentem kiválasztani.

5 kölyök volt az alomban, mind kan.

4 kicsi békésen ült a kennel ajtajában és nézelődtek.

Az egyik meg rohangált fel-alá, mondta a magáét.

Nekem persze rögtön az a kis eleven kellett.

Ő volt az a kutyám, aki az iskolában ülés helyett képes volt menet közben is lefeküdni, a helybenmaradási gyakorlat közben lazán elaludt. :)))

Azóta nem vacilálok, amelyikre ránézek és beleszeretek az lesz az én kutyám.

2010. jún. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!