Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csináljak, hogy ne sunyíts...

Mit csináljak, hogy ne sunyítson a lovam?

Figyelt kérdés

14 éves kanca, 8 éves korában került a környezetemben, szóval mióta ismerem, sunyít mindenre és mindenkire. Amúgy nincs vele különösebb gond, nem bánt senkit, csak ezt a sunyítást szeretném kinevelni belőle, de nem tudom, hogy hogyan.

A lovász azt mondta, vsz kis korában bántalmazták és azért maradt benne, de már évek óta jól bánik vele mindenki.



2013. márc. 30. 22:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Bizalmatlan az emberekkel...:/
2013. márc. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Lehetsééges, bár senkinek egy rossz mozdulata sincs feléje mióta itt van. De mit tudnék tenni, hogy ne legyen?
2013. márc. 30. 22:51
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, igazából az enyém is ilyen sajnos. Folyton hátra van csapva a füle és mindenki, aki nem ismeri fél tőle, hogy harapni fog.. Én is várom a válaszokat! :)
2013. márc. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Elvben ha megtanítasz neki egy "ne csináld" jelentésű parancsot, és azt mondogatod sunyításnál, majd pedig helyes végrehajtás esetén azonnal jutalmazod akkor (csak) csökkeni fog egy idővel. De egyébként az ilyen dolgok már beleépülnek a ló személyiségébe, azt nem nagyon lehet megváltoztatni, alapvetően így kell elfogadni.

Amúgy az sem törvényszerű, hogy bántották, ismertem olyan lovat, aki hobbi szinten sunyított mindenre különösebb ok nélkül.

2013. márc. 31. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2013. ápr. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
az enyém 4 éve van meg, durván sunyít mindenre és mindenkire, de nem bánt. verve volt, ez szinte biztos sajnos. most már 4 éve nagyon jó dolga van, de a sunyítás nem múlt el. akkor is sunyít, amikor jól érzi magát, pl. éppen almát majszol. én már letettem róla, hogy ez valaha elmúlna.
2013. ápr. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Amikor elkezdtem lovazni volt egy welsh kanca aki mindig sunnyogott, de a legjámborabb volt a 9 póni közt :)

A sunyítás szerintem ennyi idő után megmarad nála, max mérséklődik, szóval csak egyéb szituációkban fog sunyítani. Ha nem bánt senkit akkor hagyd. Itt jön a jól bevált: "okos enged".

2013. ápr. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!