Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nem veszélyes egy szabadon...

Nem veszélyes egy szabadon rohangáló ló?

Figyelt kérdés

Ma a Hármashatár-hegy oldalában a gercsei templom közelében az úton váratlanul átrohant előttem egy ló. A bokrok takarták, ezért viszonylag későn vettem észre, de már ekkor majdnem infarktust kaptam. Ekkor még nem vett észre, és rohant tovább egy nagyobb nyílt rét túlsó fele felé. Én futottam lassan tovább az úton. A ló megállt a túloldalon, ahol egy karámban volt még pár másik ló bezárva. De én jobban érdekelhettem mint a lovak. Észrevettem már a távolból is, hogy engem bámul, majd kis gondolkodás után teljes sebességgel elkezdett felém vágtatni egy olyan nyilt szakaszon, ahol sehová nem tudtam elbújni. Én próbáltam kicsit előre vagy hátra lépni, hátha kikerül, de nyílegyenesen mindig felém rohant. Végül megálltam, és vártam a halált... Már azt is elképzeltem, hogy fogok majd kinézni, miután széttaposott. De végül mégis irányt váltott egy picit a végén, és mellettem kb két méterre elszáguldott. Aztán megállt, tötyörgött ott egy darabig, majd megint visszarohant, de én akkor már elég távol voltam.


Tudom, hogy a ló nem egy ragadozó, de talán nem túl szerencsés így találkozni vele...


2013. ápr. 11. 16:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ismerem azt a környéket, a ló valószínűleg kiszökött egy legelőről, mert több nagy, elkerített legelő van ott. A felelőtlen állattartás bűncselekmény, magyarul ha a ló kárt tesz benned, a gazdáját megbüntethetik.

Ez persze rajtad már nem segít.

Rád támadni nem valószínű, hogy akart, azt máshogy jelzik, inkább csak játszott. Elzavarni egyébként nem nehéz: üvöltéssel, hadonászással, esetleg azzal, hogy te kezdesz el rohanni őfelé, zavarhatod el.

2013. ápr. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy csak játszott, de azért szerintem még egy tapasztaltabb lovas is megijedne, ha hirtelen keresztül vágtatna előtte egy ló. Vagyis legalább én igen.

Szerintem fel kéne keresni a helyet és a tulajt, mert veszélyes lehet, még akkor is, ha a ló nem rossz szándékkal közelít.

2013. ápr. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató válaszokat. Ott van egy tanyaszerű hely, ahol néha látok embereket, de most nem volt senki. Amúgy nem tudom, kinek szólhatnék. Elég rendszeresen futok arra, eddig nem volt ilyen, és remélem, ez egy egyedi eset...
2013. ápr. 11. 17:39
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen ön- és közveszélyes, de ettől függetlenül megesik, hogy kiszökik, nyilván nem szándékos a dolog.

Az, hogy rádvágtázik félelmetes, de teljesen normális, a látóterük ugyanis csak kis részen fed át középen, itt van térlátásuk, ezért tart olyan sokáig a látótere közepén, így látja milyen messze vagy, és csak akkor tér ki, amikor elkezdesz beérni a vakfoltjába, ami bizony csak pár métert jelent. Ha megszokod, akkor annyira már nem gázos. Egyébként ilyen esetben a legjobb amit tehetsz, hogy el sem mozdulsz, vagy maximum egyenletes sebességgel mész valamerre, a legrosszabb pedig, hogy az utolsó pillanatban próbálsz hirtelen elugrani. Alapból a ló nem fog neked menni, deha későn ugrálsz, akkor beugorhatsz a tervezett útjába, őt is hirtelen irányváltásra kézteted, ami vagy sikerül neki vagy nem.

2013. ápr. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen, hát így érthető.
2013. ápr. 11. 18:45
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyes lovak, ha leesel róluk terepen, nem várnak meg, hanem irányba állnak hazafele, mert ott érzi a biztonságot és a kaját, illetve a többi ló társaságát. Ezt sajna nem védheted ki, a legjobbak is leesnek néha.


Illetve ahol én tanultam egy időben, ott villanypásztorral volt kijelölve a legelő és a karám, és a pár hónapos csikók még átfértek alatta - ők néha el is csámborogtak, persze nem messze, mert az anyjukat azért nem akarták elhagyni. :)

2013. ápr. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy erről leesett valaki, és haza igyekezett, mert ahogy figyeltem, egy pár száz méteres területen rohangált fel-alá. Mikor az egyik végéhez ért, megállt, mélázott egy kicsit, majd rohant vissza, ott megint megállt, majd megint rohant. Ez egy nagyobb rét, amin átvezet egy út. A rétet erdős, fás részek szegélyezik, azon nem lépett túl. Nekem is úgy tűnt, hogy társaságot keres. Először a bezárt lovakhoz közeledett, majd hozzám.
2013. ápr. 11. 19:02
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ijesztő élmény lehetett. Legközelebb, nyugodtan hallasd a hangod, kiálts rá, hadonássz, akkor kitér. Emlékszem, mikor 14 évesen szalajtottak 3-4 ló elé, akik elszabadultak, mondván állítsam meg őket.... hát, inamba szált a bátorságom. A lovász szitkozódott beállt eléjük, csapkodott, kiáltott kettőt és a lovak elfordultak. Nem gyengén égtem... De akkor is ijesztő volt 3 felém vágtázó ló látványa, na.


Hogy kinek jelentsd a dolgot legközelebb? Én, ha nem ismerem a helyet, ahonnan jött a ló, lehet, a rendőrséget próbálnám meg, elvégre egy szabadon vágtázó ló veszélyes lehet másokra is és önmagára nézve is, főleg ha autóút is van a közelben.

2013. ápr. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Sokat tanultam a lovak viselkedéséről és a látásáról is. Legközelebb, ha ilyen van, már felkészültebb leszek...
2013. ápr. 11. 21:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!