Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mikortól számít egy ló háta...

Mikortól számít egy ló háta előremélyedtnek? Van erre valami szabály?

Figyelt kérdés
Könyvekben, interneten az előremélyedt hátra mindig nagyon durva képeket látni csak, de vannak lovak, akiknek csak kicsit olyan, nem tudom, mikortól számít előremélyedtnek, és meddig normális.
2013. ápr. 12. 17:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Általában a korai (1-2 éves kori) belovaglás okozza, nehéz jól leírni, de egyből felismerni. Az akkor még gyenge hátizmokat nyomják, terhelik meg nagyon, ez váltja ki, és általában lovaglástó idővel egyre durvább lesz (hát-, és lábfájdalmakat okozhat a lónak).
2013. ápr. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Tudom, utánanéztem a dolognak, korai belovaglás, korosodás, örökölt hajlam is okozhatja, de félek tőle, ahogy lóhirdetéseket nézegetek, hogy nehogy beesett hátú lovat vegyek. Így már teljesen paraoniás lettem, és ebbe a lóba is belelátom a beesett hátat: [link]

pedig neki aztán nem az, nem?

2013. ápr. 12. 17:20
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A marját, lapockáit kell nézni, hogy formás, szépen ívelt, vagy úgymond meg van törve, be van esve, mintha látványosan megnyomta volna valami.

Az örökölt hajlam amúgy elég ritka, általában olyankor elsumákolt korai belovaglásról, vagy túl nagy súlyú lovasról beszélünk, esetleg nem megfelelő nyeregben.

A linkelt paci hátával nincs semmi gond, egy kis íve mindenképp van a hátának, különben nem ló, hanem deszka :)

2013. ápr. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2013. ápr. 12. 17:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!