Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van valami szabály arra hogy...

Van valami szabály arra hogy egy iskolaló hány órát dolgozhat egy nap?

Figyelt kérdés
És miből mennyit? (terep, idomítás, ugrás, futószár)
2012. máj. 3. 10:09
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Nálunk 8-10 órát dolgozik 1 iskolaló naponta. Nap végére holt fáradtak. Nem egy iskolalóról van szó, hanem 5-ről.
2012. máj. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Az kegyetlen sok! Hány napot dolgoznak hetente? Mennek terepre is?

(Hány évig bírják ilyen strapa mellett?)

2012. máj. 3. 11:30
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Első válaszoló. Nyáron dögmelegben, napi 8-10 óra egy iskolaló? Ez már elég erősen súrolja az állatknízás határait.
2012. máj. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Nálunk is napi 8 órát dolgozik az iskolalovunk. Olyan fél órás szünetekkel, amikor legel vagy a boxba pihen. Terepre, nem igazán szoktuk mi kivinni, mert egyszerűen nincs egy szabadnapja. Idomítani sem szoktuk. Jobb lovas vagy én nem tudok ráülni, mert mondtam, nincs egy olyan napja amikor rá lehetne ülni még külön dolgozni. Ugrani sem szokott.

A ló állandóan futószáron dolgozik napi min. 8 órát. Egy-egy nap van amikor jön egy olyan lovas akit már el lehet engedni és akkor poroszkálnak egy kicsit a pályán.

2012. máj. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
első vagyok, nálunk szünetet se kapnak, leszáll valaki és felszáll a következő kb. és naponta ez van, kivéve vasárnap, amikor délelőtt van csak lovaglás, délután és hétfőn pihennek
2012. máj. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Amiket az előzőek írtak, az a lovak teljes kihajtása... nekem lovardám lenne nem engedném az ilyet. Aztán csodálkoznak a lovasok, hogy miért ilyen befásultak ezek a szerencsétlen állatok. Mellesleg lovagoltatásból nem lehet meggazdagodni, örülni kell, ha kitermeli a lovak tartási és az oktató költségét.


Szerintem okosan kell beosztani az idejüket, főleg nyáron, amikor nem ritkán 35 fok van. Inkább reggel/délelőtt menjen félórát futószáron + 2 órát 2 lovas alatt, majd délután/este ugyanennyit, így 5 órát dolgozott. A karám munka is legyen élvezetes, terep munka heti szinten szükséges(!). Déli pihenő szinte kötelező, mert könnyen napszúrást kaphat a ló is, emellett szükség van szabadnapra is, amikor a ló egész nap a legelőn lehet a társaival.

Láttam már lovardát, ahol ráálltak a nyári szezonra, februárban vettek olcsón lovakat, felhizlalták őket, nyáron mentek 8-10 órát napi szinten, szezon végén meg mentek a vágóba, mert annyira lestrapálták őket.


Sok undorító dolgot lehet látni a lovikban, ami sokszor nem is látszik, sokan fel se fogják mennyire túl van terhelve az aláadott iskolaló.

2012. máj. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

első vagyok

Nekem mindig felajánlotta az oktató, hogy este 7 után felülhetek a lóra lovagolni 8-ig, de mindig azt mondtam, hogy nem akarok, hadd pihenjen a ló

2012. máj. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

ez nagyon durva!

Nálunk ha véletlen 3-4 órát megy egy ló, akkor azok mindig laza órák, és 1-2 terep is van közte. Ja, és minimum minden másnap mennek terepre a lovak, és van pihenőnap is.


Nem lehet ez ellen valami tenni?

2012. máj. 3. 15:00
 9/22 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy azt a 8-10 órát nem csak én tartom soknak.

Milyen lovasiskola ahol ez így megy?!...

2012. máj. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
én is ismerek olyat, ahol ennyit dolgoznak, egy csomószor sánták, illetve totál be vannak fásulva :(
2012. máj. 3. 15:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!