Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovak átlagosan hány éves...

Lovak átlagosan hány éves korukig eladhatóak?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy szélsőséges lehet, pl ha egy ötéves lónak beesett a háta és sánta és ínszalagszakadása volt vak és csak három lába van és két feje, akkor nem, szóval a kérdésbe nem belekötni kell, csak egy átlagos szám érdekel. Mert úgy gondolom, lehet, hogy egy 14 éves ló még erős, de nem lehet eladni, mert senki se vesz annyi idős lovat... Nem?
2013. ápr. 15. 22:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
köszi h kiírtad a kérdést, legalább nevettem egyet estére is :)
2013. ápr. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hát tényleg sok mindentől függ... főleg attol hogy ki milyen lovat keres, aki csikót az max 6, aki már nem fiatal lovat az 10 alatt, aki meg nem öreget, az 16 alatt... szerinetm 16éves kor az átlagban ami felett már csak tenyésztésre, ritkán hobby lovaglásra vesznek lovakat.
2013. ápr. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Minden korban eladható egy ló.. kinek mire kell..
2013. ápr. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

mi egy 20 eves lovat vettunk kb. fel eve es mef mindig bir annyit meg neha tobbet is mont egy 14 eves.

Szerintem butasag csak a kora miatt ilyen kijelentest tenned.az a lo most van ereje teljeben.a lovak 25-30 eves korukig is elhetnek.

A tied egyaltalan nem oreg

2013. ápr. 16. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Egy díjlovas versenyeken induló díjló, főleg Nagydíj szinten 16 éves kora körül van pályája csúcsán. A felett is bőven eladható, mást nem, a tenyészértéke okán... De nyilván 14-16 év körüli ló még eladható úgy átlagban, főleg kezdőknek, stabil tudással.
2013. ápr. 16. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az én edzőm nemrég adta el egy másik tanítványának a éves lovát. Régebben nagyobb kategóriákban versenyzett vele, a lánynak jó lesz kisebbekre még egy jó pár évig. Emellett nem is volt annyi pénzük hogy egy 8-10 éves nagy pályás lovat vegyenek, így a fiatal tapasztalatlan és a csúcsán már túl jutott idősebb lovakra szorult a választás, és mivel a lány kezdő, egyértelmű volt az utóbbi. De egy másik lovát meg egy kislánynak adta oda (INGYEN), az most 20 éves, és arra kellett nekik hogy legeljen a hátsó kertben egy paci amit lehet simogatni. Meg egyszer egyszer ráülni. De van olyan 20 éves amivel még vígan lehet lovagolgatni otthon. Szóval ez nagyon lótól függ!
2013. ápr. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, a szám valamiért nem látszik, szóval az első ló 16 éves.
2013. ápr. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Amyra, ne mondd, hogy mindegy, hogy hány éves.

Húsz évesen vetted, de nem tudhatod, hogy az elmúlt 20 évében mi volt vele. És szerintem sokaknak nincs annyi pénzünk, hogy bevállaljanak idősebb lovat, aki lehet, hogy egy vagy két év múlva meghal.

Szóval 15-16 fölött szerintem már nehezebb eladni lovat.

2013. ápr. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Attól függ mire kell. Sokak megveszik a 18-20 éves lovat nagyon olcsón (vagy akár ingyen is odaadják) csak hogy az otthon tartott másik lovának legyen társasága. Vagy mint ismerősömék is, simogatni meg egy-egy kör pacizásra vettek egy 17 éves lovat a kislányuknak.



Nem lehetetlen eladni őket.

2013. ápr. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kedves 8/9# valaszolo.nem arra biztattam hogy egy husz eves lovat vegyen a kerdezo hanem csak megosztottam vele azt amit tapasztaltam.a masik pedig hogy en nem ugy veszek lovat hogy nem nezek utana az eddigi eletenek.

es nem ket evre veszek lovat.nagyon optimista a latasmodod a lovak eletkoraval kapcsolatban.nem kell mindenkibe belekotni!

2013. ápr. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!