Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Melyik kéznek kell elől lennie?

Melyik kéznek kell elől lennie?

Figyelt kérdés

Futószáron van az a gyakorlat vágtában, hogy a lovas egyik keze az első, a másik keze a hátsó kápát fogja.

Melyiknek kell elől lennie? A belső vagy a külső kéznek?

Mert nekem úgy lenne logikus, hogy a külső kéz van az első kápán. De azt olvastam az egyik lovas könyvben, hogy a belső.


2013. ápr. 16. 12:55
 1/4 anonim válasza:
szerintem is a kulso a logikusabb... mert ha esetleg leesel akkor a kulso kézzel lokod el magad a lótól(és akkor nem a ló kozepe felé esel le) kevesebb az esélye, hogy rádlép stb.
2013. ápr. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem is az esés miatt, de befele dőlsz kicsit te is és a ló is. Tehát kicsit befele mozdul a ló háta is. De ha ki vagy csavarodva, neked kifele kell mozdulnod... úgyhogy azért nem értem.
2013. ápr. 16. 13:48
 3/4 anonim ***** válasza:

Kedves első, futószáron akkor is kifelé esel, ha nem lököd el magadat a lótól, egyszerűen azért, mert a centrifugális erő kifelé visz. Fizika. :-)

Egyébként a külső kéz van elöl. :-)

2013. ápr. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Én is így gondoltam.
2013. ápr. 16. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!