Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mexikói orrzó mire jó?

Mexikói orrzó mire jó?

Figyelt kérdés
Pontosan miben különbözik egy sima angol, vagy kombinált orrzótól? Nagyon tetszik kinézetre, és jól is állna a lovamnak, gondoltam, versenyre szép lenne benne, ünnepi kantárnak akartam egyet, de aztán nem vettem, mert nem tudom, mire is jó, aztán nem szeretnék butaságot csinálni, hogy csak úgy rárakom a lóra, úgy, hogy abban se vagyok biztos, erősebb, vagy gyengébb-e. Mire való, milyen szorosra kell húzni a csatjait, milyen lovakra ajánlott, "ünnepi kantárnak" használhatom egy olyan lóhoz, aki egyébként sima angol orrzóval (idomítómunkához kombinálttal) van lovagolva?
2013. ápr. 17. 20:21
 1/1 anonim ***** válasza:

"A mexikóit csak a "kisorrszíj" részével együtt lehet feltenni, a svédről viszont csak az ember leveszi az orrféket és annyi a mutatvány. A mexikói kantár nem hat annyira állkapocsra, inkább az orrhátat célozza, a svéd viszont erős hatású az állkapocsra is. Lova válogatja, hogy melyikre reagál jobban.

Plusz még azt is figyelembe szokták venni, hogy finomabb fejű lovakon nagyon erősnek tűnik/nem áll jól a svéd, inkább a mexikói, míg a nagyobb fejű lovaknál a svéd mutat jobban. Persze elsősorban azt nézik, hogy melyik válik be."

Egy másik kérdésből másoltam :)

2013. ápr. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!