Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mexikói orrfékről mik a...

Mexikói orrfékről mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Külsőre tetszik és azért szeretném kipróbálni, jelenleg sima angol orrfékkel lovagolok. Esetleg, ha tud valaki eladót?

2013. ápr. 13. 22:29
 1/5 anonim ***** válasza:
83%

A lóra azért kéne feltenni valamit, mert funkciója van, és szükséges, nem azért, mert tetszik.

Ahol én lovagolok, rajtam kívül közel mindenki fáslizza a lova lábát, ami tök jó, mert a fásli átveszi az inak helyett a terhet, ezért pár év múlva a ló megmozdulni nem tud majd fásli nélkül, annyira elgyengülnek az inak, hisz nem lesznek edzésben... Ugyanez a ló fejének lekötése, nem baj, ha közben a lovat az elejére ejtjük, nyalja a szügyét, szétviszi az elejét, nem tudja feladni a hátát, ezért a beesett hátát mi visszük szét, majd max veszünk másikat.


Tehát visszatérve a témára, funkció szempontjából miért is kellene neked lecserélned a sima angol orrzót? Arra jó, hogy nem engedi tátogni a lovat, illetve stabilizálja a zabla helyzetét is - de ha ezekkel eddig sem volt gond, felesleges megerőszakolni vele a lovat...

2013. ápr. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Esetleg, ha military-s vagy, akkor lehet szerepe, mert az orrjáratokat nem szorítja el annyira, ha jól tudom, és ezért egy levegővétellel több oxigén jut be a tüdőbe. Nekem is tetszik, de mivel nem kívánja meg a jelenleg lovagolt lovam sem hogy ráköltsek egy orrfékre 10 ezreket, ezért marad a mostani.
2013. ápr. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat, de egy kicsit félreértettetek. Ismerem sajnos azt a fajta lovast, aki dizájnból fáslizik, fülvédőzik,mintát nyírat a lóba, stb... Én nem az vagyok, hobbiból díjlovagolok. A mexikói orrfékre felfigyeltem, mert tetszik és régóta szemezek vele, hogy ki kéne próbálni, hogy milyen, mert lehet még jobb lenne azzal lovagolni. Mivel ártani nem akarok a lónak, ezért kérdeztem meg, hogy ez milyen hatást vált ki belőlük. De ha ez egy erőszakos orrfék, akkor nem fogom használni, mert valóban nincs rá szükségem.

Köszi mindenkinek :)

2013. ápr. 14. 12:28
 4/5 anonim ***** válasza:
Még valamivel kiegészíteném az előttem szólókat. A mexikói mindezeken kívül intenzívebb hatást fejt ki az orrhátra, az átkeresztezett szíjak egy pontban csoportosítják az erőhatást. Rohanós, veszekedős lovakra használjuk leginkább.
2013. ápr. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Díjlovagláshoz felesleges - a lónál fontos, hogy magától ne tátogjon, és a lovasnál, hogy ne húzza át amúgy se a zablát a száján... Sokat a levegővételen nem módosít, a ló nem képes a száján át lélegezni, ezért munka közben ökölnyire kitágulhatnak az orrlyukai... Senki se olyan hülye, hogy ezeket a járatokat elfojtsa bármilyen szíjjal is.

Amúgy valóban, sokszor olyan lovakra alkalmazzák, amelyek kicsit veszekednek a szárakkal, szerintem szükségtelen, nem véletlen, hogy sima angol csikókantár az elfogadott a versenyeken is.

2013. ápr. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!