Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek milyen választás...

Szerintetek milyen választás lenne?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tizenöt éves vagyok, nyáron leszek tizenhat, és pár hónappal ezelőtt szóba került, hogy esetleg kaphatok lovat, nézelődjek, ha látok valakit, aki tetszik, szóljak a szüleimnek, az edzőmmel már meg van beszélve, hogy eljönne velem megnézni, ha...

Ez volt októberben, azóta keresgélek, naponta nézem a lovasok.hu-t, és tegnap láttam egy lovat, amire hát.. első látásra beleszerettem. Négyéves, most lovagolják be, alapszinten belovagolt, így írja a hirdetés. 165cm magyar sportló félvér, és mit ne mondjak, mindig is egy ilyen lóról álmodoztam. Kiskorom óta lovagolok, most készülök letenni a rajtengedélyvizsgát, de nincsenek nagy terveim a díjugratással kapcsolatban, csak nagyon szeretem. Anyunak az az egyetlen ellenérve, hogy nem tudnék vele versenyezni, mert ugyebár még nincs olyan szinten belovagolva. Őszintén én ezt nem bánom, mert 100%-osan bízok az edzőmben, és ő is mondta, hogy segíteni fog, amikor kell.

Itt a ló linkje, kérlek írjatok róla véleményt.

Köszönöm!


[link]



2013. ápr. 18. 15:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia :)


Ot en is neztem :) gyonyoru egy lo *_*

Szerintem ha az edzod segit es rendszeresen foglalkozol vele akkor a paciga hozzad fog szokni. Utana elkezdhetitek az ugroedzeseket. De szerintem ranezesre tehetseges es okos paci :)


Sok sikert a tovabbiakban :)

2013. ápr. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Olcsó, és valóban szelídnek tűnik. Az a képeken is látszik, hogy bőven lesz vele dolgotok, mert még nagyon képzetlen.

Ha egészséges (ezt csak élőben fogjátok tudni eldönteni) és jóindulatú, szelíd, akkor szerintem jó választás. Alapszintű díjugratásra szinte minden lovat ki lehet képezni, amely egészséges, és mondjuk nem sodrott. A képek alapján Alíz is alkalmasnak tűnik arra, hogy kisebb díjugrató versenyeken részt vegyél vele.

Ennyi, nézzétek meg, hogy egészséges-e. Utána pedig sok-sok munka az edződdel. Hajrá! :)

2013. ápr. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az első időszakban minden edzéshez kéne az edződ jelenléte, majd onnantól legalább heti 1.

A ló fiatal, alkalmas lehet még díjugratásra, ha az edződ segít a lovat is olyan szintre hozni díjlovaglásban, majd az ugratásokat illetően.


A lovat nézze meg élőben oktatód is, illetve orvos, ezutóbbi jó, ha vesz vért is.

A szállításhoz a patkót le kéne venni, és hacsak nem indokolt (kemény talaj, vagy patahiba), vissza se kéne üttetni.

A lovat amúgy istállónyugalomban lenne jó megnézni majd - tehát úgy, hogy ne futózzák le előtte, se semmi, mert akkor nem azt látod,mit művel amikor kihozod a helyéről.


Mielőtt kimegyek megnézni, kérnék róla jól beállított, négy lábon álló képet oldalról, szemből, lovassal és nélküle. Esetleg videót is, lovassal, látszik a mozgása is, és az, ahogyan lovagolják, dolgoznak vele.


Papírjai rendben vannak?

2013. ápr. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ha ilyen segítség áll mögötted szerintem belevághatsz.tudom milyen a szerelem első látásra én is így találkoztam a lovammal.ha személyesen is megnézted már és a papírjai is rendeb vannak akkor csak csupa jót kívánok nektek!!!
2013. ápr. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Gyönyörű ló! Ha nincsenek komolyabb terveid az ugratással szerintem jó választás. Ha az edződdel sokat foglalkoztok vele akkor minden oké :) illetve egyetértek abban, hogy alaposan körül kell nézni és a te kérdésed nekem is aktuális én is a lovasok.hu-n néztem meg álmaim lovát akit meg is kapok! :) :)Itt a link ha érdekel: [link]
2013. ápr. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ, nagyon remélem, hogy minden rendben lesz, tényleg beleszerettem, szerdán megyünk megnézni. Utolsó, sok örömteli pillanatot kívánok Neked:)
2013. ápr. 19. 19:02
 7/7 anonim ***** válasza:
5. hozzászóló.Az én pacim is az alagi lovasoktól származik (lovonal.hu). December óta van nálam a drága Aphrodité.Azt hiszem a honlapjukon fent is van még a képe az eladó lovaknál:)
2013. ápr. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!