Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy üljem ki a vágtát? :/

Hogy üljem ki a vágtát? :/

Figyelt kérdés
Multkor ügetés helyett beugrott a ló vágtába..féltrm hogy leesek... :/hogy üljem ki?Vagy lazuljak el de még se...?
2013. ápr. 18. 20:35
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Levonhatom azt a konzekvenciát, hogy az elmúlt 50 évben csak idiótáktól tanultam lovagolni, csak ökör tanácsokkal láttak el, hiába volt az öcsém négy évig országos bajnok díjugratásban, síkkretén, mint a reptér, nyilván, most végre, 60 éves korom után megtudhattam a neten az igazságot. A számtalan lovardában, ahol előfordultam, gonoszul félrevezettek! Lehet, hogy nem is láttam lovat, csak kerítésre rajzolva... pompás beszélgetés volt, köszönöm!
2013. ápr. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Ha a ló ügetés helyett vágtába ugrott be félfelvétellel a ló ügetni fog, teljes felvétellel pedig megáll.a lényeg hogy azonnal reagálni kell és nem szabad ráhagynod az ilyen dolgokat.semmiképp se mutasd a félelmedet mert megérzi.csak ügyesen!


a vitázóknak pedig elmesélném a saját tapasztalataimat:

-amikor nem engedtem el a szárat esés közben és előre estem a lóról ( vágtából besatuzott mert megijedt)

a ló a földön húzott maga után.a vállam is megsérült és szerintem a lónak se tett túl jót hogy végig a szájába csimpaszkodtam

-amikor nem fogtam a szárat és úgy estem le a ló 2-3 méter után megállt.nem szaladt haza a lovardába vagy akárhová.megnyugtattam és visszaültem.és sem a ló sem én nem sérültem meg.

(egy idő után tudod hogy "kell" esni :) )

2013. ápr. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el a többi választ, szóval, bocsi, hogyha ismétlek.

Én is most tanulom a vágtát. Az edzőm azt mondta, hogy üljek rá a farzsebeimre, tegyem hátrébb a vállaimat, lazítsam el a csípőm, és toljam a lovat vele, sarok lenyom.

2013. ápr. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
amyra000, köszi, hogy végre valaki értelmes is leírta, remélem, sikerül neki is realizálni a kérdést, én hiába írtam, hogy idomított ló nem húz haza, engem egyetlen egyszer hagyott ott ló terepen, az is csikó volt még... A szárat mindenképp elengedjük, és hacsak nem könnyített vágta, mindenképp hátul van a váll, ez magában nem felvevő segítség. :)
2013. ápr. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!