Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Folyton őrült vágtát megyünk!...

Folyton őrült vágtát megyünk! Hogy lassítsam le?

Figyelt kérdés

A lovam mániája, hogy őrülten vágtázzon azaz már galopp tempót megyünk, nyújtott testtel és nem tudom visszafogni, nem érdekli megy és húzza a szárat ki a kezemből.

Egyszer tudtam vele normális munkavágtát menni, akkor csapatba voltunk és mi hátul mentünk. Ilyenkor is hajlamos beagyalni, mert kisebbeket lép és nem akar lemaradni ezért inkább vad tempóba megyünk.

Hogy tudnám rávenni, hogy lassítson?



2012. okt. 12. 20:30
 1/9 bamboochatheone ***** válasza:
5%
Sokkolóval.
2012. okt. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kisebb helyen, kisebb térben, kisebb körön. Ha nem lát maga előtt helyet a futásra nem lesz akkora kedve. Illetve a szárat gondolom erőszakosan húzza ki a kezedből? Az egyik száron csinálj folyamatos félfelvételeket kicsit durvábban. Azaz rántsd meg neki felfelé. Ne hagyd ráfeküdni a szárra sem. Lehet meg kéne kérdezni valakit aki ért hozzá, hogy jól fogod-e a szárakat. Ha csak mereven tartod a kezed és mellé még esetleg húzod is egyszerre mind a kettőt, annál könnyebb dolga van a rohanásban. Így rá tud feküdni a zablára.
2012. okt. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Orchidea99 ***** válasza:
Nekem mindig beválik, ha hosszan mondom neki hogy hóóóóóóhaaaa, és hátradőlök. Amúgy vedd le egyre kisebb körökre. Ez mindig beválik. És semmi kép se tépd a száját.
2012. okt. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Orchidea99 ***** válasza:
Vagy csinálj félfelvételt. Nálam még az is működik ha úgymond húzz-enged módszert alkalmazom. Ez úgy néz ki, hogy felveszed majd engeded (elég félfelvétel). Amúgy a ló legelőn van, vagy van helye munkán kívül is rohangálni?
2012. okt. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Terepre járunk, erdőbe ott nem tudom körre vinni. A földeken lehet, de ott ugye vonzza, a nagy terep ahol lehet menni.

Kifogom próbálni, hogy csak az egyik oldalt húzom be és így nem tud támaszkodni rendesen. Egyszer álltunk már meg úgy, hogy az egyik szárat teljesen behúztam a másikat meg tartottam erősen, de nem akarok nagyon durva lenni vele.

2012. okt. 12. 20:58
 6/9 A kérdező kommentje:
Legelőn van és mozgatva is van.
2012. okt. 12. 21:00
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne engedd így elszállni, inkább vedd vissza ügetésbe, majd ismételd meg. Tudom, hogy nem ez a legjobb tanács és lesz aki lepontoz miatta, mert jól tudom nem a zablában kell keresni a féket, de lehet neked egy picit erősebbre lenne szükséged. Nem azt mondom, hogy tolj egy feszítőt az arcába, hanem ha pl eddig vastag üreges zablával lovagoltál, akkor próbálj meg egy tömör vékonyabbat.

Csinálj sok-sok félfelvételt és ne hagyd elszállni, mert a végén baleset lehet belőle.

2012. okt. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkord lovagold a legelnon nagykoron amig meg nem tanulod felvenni vagtabol. A terep nem igazan alkamas a lo iskolazasara..
2012. okt. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Dőlj hátra, tartsd meg a szárakat, ha tudod akkor fordítsd kiskörre, stb...


Hülyén hangzik, és az is, de én így jöttem rá, hogy hogy lehet visszafogni a rohanós lovat... Egy hajtós lovon tanultam vágtázni, akiről estem párszor, és aztán akaratlanul is visszafogtam, ahányszor újra megpróbáltuk, nem bírtam hajtani, mindig leállt ügetésbe.. Aztán "kaptam" egy rohanós lovat, azaz lovagoltam sokszor, és nagyon nehéz volt normálisan vágtázni vele, alapból nem lépett hosszúakat, szóval csak rövideket, de azért el tudott vinni, mint annak a rendje:) Próbáltunk ugrani, állandóan elrohant, én meg, hát nem bepánikoltam, de sokszor már nem is azt csináltam, amit mondtak, csak hagytam, hogy rágaloppozzon az ugrásra, és legyünk túl rajta minél hamarabb.. Aztán rájöttem, hogy hogy kell visszafogni, folyamatosan ülni, hátrébb dőlni inkább, semmiképp sem előre, és folyamatosan tartani a szárakat... Képzeld, annyira ráéreztem, hogy az utolsó ugrásunknál még azt is mondta az edző, hogy nagyobb tempóban.. Mikor előtte mindig elrohant:)) Aztán eladták:(


Szóval folyamatosan ülsz, nem dőlsz előre véletlenül sem, és nem pumpálod, nem lovagolod előre, inkább megpróbálod meghúzni magad, vagy valami, amivel akadályozhatod a szabad mozgását úgy, ahogy kényelmes neki, így remélhetőleg lassít, vagy leüget... A szárat folyamatosan tartod, nem emeled fel a kezed, mindig lent, és tartod, nem engedsz neki.. Fárasztó lesz, de ha egyszer rájött, már nem is lesz olyan nehéz:)

2012. okt. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!