Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nem baj ha a ló ennyire nem...

Nem baj ha a ló ennyire nem lépi át az elejét?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=l_ccyuod-so

Az ügetésre gondolok. Nem én vagyok a lovon, csak találtam ezt a videót, és nem tudom, hogy ez helyes-e. Vagy csak az összeszedettebb lovaglás miatt nem tudja átlépni? Értelemszerű lenne, de nem tudom. :S

Vagy ügetésben át sem tudná lépni?



2013. ápr. 27. 15:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Azért lép így a ló mert a lovas ezt kéri tőle, ahogyan írtad is ez összeszedettebb lovaglás.ha megnézel egy lovat lovardában vagy ügetni láthatod hogy a hátsó lábaival az első lábak nyomainak helyébe lép bele.

Ha már az első lábak helyétől is előrébb lép akkor már maga alá lép a ló és könnyen lelépheti a sarokvánkosát ami sérüléshez vezet.

Az ilyen lovaknak ami lelépi az elejét védőt szoktak felrakni.(pataharangot)

2013. ápr. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mondjuk kivétel az ügető, ami alapjáraton is bőven túllépi az elejét, mivel csak így képes megfelelő tolóerőt biztosítani a megfelelő sebességhez (60-70 km/h), és, hogy ezt sérülésmentesen kivitelezze, jellegzetesen kifelé lép a hátuljával. Paradox módon ettől még szinte mindig az elejére van esve.

Igaz, kitartó munkával belőlük is lehet rendes pacit csinálni, legalábbis az enyémnek már van értékelhető lépés, ügetés és vágta jármódja is, de jó egy éves meló volt, hogy az összes jármódja kitisztuljon (a vágta pl. negatívan visszahatott az ügetésre is, stb).


De amúgy a nagyon összeszedett jármódoknál gyakran előfordul, hogy nem lép kellően maga alá a paci, bár a videón szerintem még van mit gyúrnia a párosnak, de ettől most tekintsünk el. Fokozásnál, nyújtásnál ez elvileg már nem ennyire látványos.

2013. ápr. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én is így gondoltam, csak nem tudtam, hogy amikor a lovas belovagol a pályára akkor miért nem ad tágabb keretet a lónak.
2013. ápr. 28. 06:21
 4/4 anonim ***** válasza:

Hat igen nem egy osszeszokott paros az tuti mert nem kene ennyire pattognia a lovon.persze az igeto lovak kivetelek de azon az elven mukodik amit leirtam.levonva atanulsagot ne ebbol a videobol okosodj..

Elso voltam

2013. ápr. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!