Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A BKV buszosok rendesek? Ha...

A BKV buszosok rendesek? Ha még nem is engedem ki a megállóból, nem fogják ráhúzni a busz elejét?

Figyelt kérdés

Szóval a KRESZ szerint ha már kifele indexel kikell engednem,. De sokszor sietek, és nem akarok még a busz mögött vánmszorogni 3-4 megállót, amikor biztonságosan kitudom kerülni, vagy előzni. Úgy vagyok vele, hogy mögöttem senki, akkor nem halnak bele, abba a 3-4mpbe amíg elmegyek.

Ezért nem idegesek?

Mert van amelyik várja, hogy megyek, és kicsit meggurul, hogy kijön, de mégse.

Nem fognak azért rám gurulni a busszal, mert nem akarnám kiengedni?



2013. ápr. 5. 14:30
 1/6 anonim ***** válasza:
23%
Nekem eddig 2-szer volt, hogy erőszakkal akart kijönni a megállóból. Én meg hát siettem. Én sem szeretek busz mögött tötyörészni, pláne ilyen büdös, régi, rákkeltő dízel vackok mellett, amik vannak a BKV-nak. De amúgy nem fognak kivágni eléd. Elsőbbségadás ez is. Viszont nekik sincsenek kötélből az idegeik, sok bunkó köcsög autós van, láttam én már olyanokat, hogy ne tovább... Én sem vagyok ám egy minden szabályt betartó autó, többmint 20 büntetés és 24 rendőri megállítás, de láttam olyan dolgokat, ami azért nekem is sok volt. És van jó pár sofőr aki elég idegbeteg emiatt, de azért ennyire nem vészes a helyzet. Nem kell ilyentől feltétlenül félni. Gondolom kezdőjogsis vagy itt Budapesten. Egyébként míg tapasztalatlan vagy, inkább indulj el előbb, aztán majd belejössz!
2013. ápr. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

"A BKV buszosok rendesek? Mert én bunkó vagyok és rájuk hagyatkozom..."


Szándékosan nem fogják összetörni a buszt, de abból a kis tükörből sajnos ők sem látják a fél világot...

2013. ápr. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én abból indulok ki, hogy a buszon több ember van, aki siet, így mindig elengedem a buszt, ha nem kell satu fékeznem. Nem a kresz miatt, számomra ez pusztán emberség, az autóban egyedül "sietek".
2013. ápr. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
én rád huznám gond nélkul ....rutinom van benne vagy sávot váltasz magadtól:)
2013. ápr. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kifejezetten a buszvezetőkkel nincs semmi bajom. Sokan tanulhatnánk tőluk, a kamionosok után a legrutinosabbak. De tény és való, hogy sok erőszakosan hajt ki az öbölből én meg a szélvédőn vagyok ha nincs bekötve az övem.

Elsőbbsége van, de neki is meg kell győződni arról, hogy megadják-e. A gyalogosnak is az van a gyalogátkelőn, mégsem futhat át becsukott szemmel!!!!!!!!

2013. ápr. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Tudod csak azért nem jönnek ki eléd, mert ha összetörik a buszt, akkor azért ők is felelnek, független attól, hogy nem hibásak.

Egyébként, aki siet az elkésik és egyszer Te is elfogsz. nyugodj bele. Nehogy egy BKV busz legyen egyszer az erősebb.

2013. ápr. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!