Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért nem megy a tanügetés és...

Miért nem megy a tanügetés és a "vadász vágta" póz?

Figyelt kérdés

Az előző lovaglásomkor, az egyik legkényelmetlenebb, szögletesen, pattogósan ügető lovat kaptam. Nem ment a tanügetés. Ilyen évek óta nem fordult velem elő! Magam sem értem. Pattogtam a lovon tanügetésben, nem tudtam szépen kiülni. Mit tegyek? Nem ment a vadászvágta póz sem, mert mindig elvesztettem az egyensúlyomat... :(


13/L (7 éve lovagolok, kb. 50 kg vagyok, és 157cm magas)


2013. ápr. 28. 10:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ahova én járok, ott van 8 ló. Eddig egy ló kivételével mindegyik lovon lovagoltam. Tegnap ráültettek arra a lóra amin még nem lovagoltam, és rajta egyszerűen nem bírtam kiülni a tanügetést. Eszméletlen nagy mozgása van neki. Jó nagyokat lép. Nem lehet, hogy nálad is ez a helyzet? Hogy jó nagy a ló mozgása? Egyébként 3 éve lovagolok, és a többi lovon kitűnően ment a tanügetés.
2013. ápr. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ahova én járok, van kb. 15 ló (nem tudom pontosan), ültem eddig 6 lovon (a többi bértartott), és csak vele nem ment. Ő a legmagasabb, valaha versenyzett is, már nyugdíjas, ezért iskolalóként használják. Minden állatot szeretek, nem szoktam ilyet mondani, de ezt a lovat kifejezetten utálom. Szerintem nálam is ez a helyzet, hogy túl nagy a mozgása, de még jöhetnek válaszok! :)
2013. ápr. 28. 10:57
 3/12 anonim ***** válasza:
szoríts jobban combbal és lábszárral is.
2013. ápr. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
úgy az a baj, hogy kiesik a kengyelből a lábam, mert azt olyankor nem is használom ...
2013. ápr. 28. 11:41
 5/12 anonim ***** válasza:
akkor szorítsd le a sarkad is, ha kiesik
2013. ápr. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy ez nem jó, de én pl. pont akkor tudom kiülni az ügetést, ha egyáltalán nem szorítok a lábammal, hanem teljesen laza vagyok. Amint elkezdek szorítani a combommal, rögtön "pattogni" kezdek.
2013. ápr. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Utolsó: sajnos velem is ez van, erős szorításnál nekem sem megy mindig olyan jól.
2013. ápr. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
azért mert merev a derekatok és nem szorítotok csak combbal, lábszárral nem, pedig azt is kell.
2013. ápr. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Próbáld meg lenyomni a sarkadat, és követni a ló mozgását. Ezt úgy lehet elérni, hogy a csípődet magad alá húzod (tehát az ülőcsontjaidon ülsz), és kicsit hátradőlsz (kihúzod magad, vállakat hátra). A csípőd meg a derekad legyen laza, hogy követni tudd a mozgását, de tartsd is meg magad, hogy ne pattogj mint egy krumplis zsák. Idővel meg lehet szokni, esetleg próbáld meg kengyel nélkül. sok szerencsét :)
2013. ápr. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Minden állatot szeretek, nem szoktam ilyet mondani, de ezt a lovat kifejezetten utálom." - miért, mi rosszat tett? Szó nélkül ment, amikor kérted, az már ne maz ő hibája, hogy te belepattogtál a hátába, ami neki ugye fáj, ezért próbál kimenekülni alólad, te meg nem rövidítetted meg, hogy ki tudd ülni, így még jobban belepattogtál...

Nyomd le a sarkad, comb szorít, váll nyit és hátrahoz, vádli stabil, nem billeg ide-oda. A csípő, derék lazán követi a ló mozgását.


Vágta hasonló, hozd hátra a vállad, amíg úgy nem érzed, hátraesel, a kezed legyen az ülésedtől független, ne kapaszkodj a szájába, a derék lazán követi, ha kell, tolja a lovat előre, egyfajta hintamozgásról van szó. Ha nem megy, kicsit rövidítsd meg a lovat, ne csak passzívan utazz.


Ha rendszeresen elhagyod a kengyelt, kengyel nélkül kéne futószáron tanügetni, vágtatni, ez remek ülésjavító, majd ellenőrizni azt is, hogy egyébként megfelelő méretű-e a kengyel. Ha nem dőlsz előre, vagy görnyedsz be, és lenyomod a sarkad, megfelelő kengyelmérettel nem hagyhatod azt csak úgy el. Ha mégis, akkor kb. 2 mp alatt meg kéne találni a nélkül, hogy lenéznél, vagy felvennéd a lovat alacsonyabb jármódba.

2013. ápr. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!