Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 17 éves ló? Nem túl öreg?

17 éves ló? Nem túl öreg?

Figyelt kérdés
Nincs sérülése, egészséges, nem használták el az ízületeit, ugrani is lehet vele, nagyon jól képzett, első lónak venném, mert sokat tanulhatnék tőle. Állatorvossal célszerű azért megnézetni vásárlás előtt? Lovakhoz értő ismerősöm eljött velem, szerinte egészséges, még jó pár évig lovagolható. Óriási nagy herélt. Nagyon tetszik, az ára is jó, kényelmes, jól képzett, minden mellette szól, kivéve a kora, mert azt mondta most egyik ismerősöm, hogy a nagy lovak kevesebb ideig lovagolhatóak, és hogy lehet, hogy most egészséges, de jövőre már valószínűleg nem lehet rajta lovagolni. Sokkal fiatalabbat nem vennék, mert én kezdő vagyok, akkor a ló legalább legyen tapasztalt, 12-13 éves lovakban gondolkoztam, ezért a 17-et kicsit sokallom, de egyszerűen mindenben olyan, amilyen lovat kerestem. Szerintetek mekkora esélye van, hogy jövőre nyugdíjazni kell, ti vennétek ennyi idős lovat?
2013. máj. 4. 21:55
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
ja és ahogy írtad, hogy viszonylag kezdő vagy, nem hinném, hogy egy év alatt szétcsesznéd, gondolom nem mész vele 2 hetes túrára, meg nem akarsz 140-et ugrani. lóvásárlásnál meg ha minden rendben van amúgy (egészséges, neked megéri az árát, stb) akkor azt érezned kell, hogy ez a te lovad. ne hagyd magad se rábeszélni, se lebeszélni róla!
2013. máj. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
És jó előre gondoskodj arról,hogy mikor már nem lehet lovagolni,jó otthont találj neki nyugdíjas éveire.
2013. máj. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Szerintem az, hogy egy ló meddig lovagolható, főleg attól függ, hogy hogyan lovagolták egész életében. Ha a természetes ferdeség kiküszöbölését sosem dobták sutba, illetve mindig figyeltek arra, hogy a ló hátsó lába legyen az aktív, akkor könnyen lehet, hogy egy igen idős ló is nagyon sokáig jó kondiban marad.

Én most egy 22 éves lovat lovagolok, nagyon élvezi az életet, egész nap a legelőn van, vágtázgat föl-le, bakolászik, lovas alatt nagyon aranyos, szépen megy, ő is képzett, és még nem úgy tervezzük, hogy megy nyugdíjba, mert láthatóan ő sem úgy érzi magát, általában 12-15 év körülinek szokták nézni hozzáértők is. Én a leírás alapján erősen biztatlak, hogy vedd meg, szerintem életed egyik legjobb döntése lehet. :) Persze az biztos, hogy egy állatorvossal azért nézesd meg, meg vele azért már ne ugrókarrierről ábrándozz, de első lónak remek lehet, nagyon sokat tudhat tanítani neked. :)

2013. máj. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!