Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek lehetne csikót?

Szerintetek lehetne csikót?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék egy lovat 12 éves vagyok.

Járok lovardába de ritkán ezért szeretnék egy pacit.

Nagyon sok mindent tudok rólok ha akarjátok még kérdezhettek is akármit.

De inkább csikót szeretnék pintot vagy tarkát(díjugratásra)

Lenne egy picit segítségem... Meg nagyon sok ismerősünk van aki segíthetne a csikót belovagolni,azért szeretnék csikót mert akkor már kicsi kora óta velem van és nem volt olyan embereknél akik pl: bántották és rosszul lovagolták be..



2013. máj. 5. 19:02
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Figyi! Te igen csak fiatalka vagy még, korai lenne még neked egy csikó, főleg első lónak, mert iszonyat könnyen el lehet rontani segítség ide vagy oda. Másrészt hiányzik mögüled még nagyon sok év tapasztalata. Egy féléves csikóban is rengeteg az erő, de pl ami egyévesünk is múltkor úgy elhúzta vágtában az egyik 80 kilós tagot, hogy csak na.


Szerintem első lónak vegyél egy "kész" lovat, mely be van lovagolva és ugrani is tud. Ezzel te is szépen tanulni és fejlődni fogsz, persze emellett ragadj meg minden lehetőséget, hogy más lovakkal is foglalkozz. Olyan 4-5 év után szerintem eljutsz egy olyan tapasztalati szintre, hogy segítséggel és alapos külső kontroll mellett belovagolj egy csikót.

Nem bántani akarlak, de szerintem ez most még tényleg korai.


A másik: látom, hogy te eléggé rá vagy kattanva a foltos ló témára. Egyet jegyezz meg, a jó lónak nincs színe!

2013. máj. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Nem vagyok rákattanva csak ha találok akkor foltosat

Amúgy pedig 6 éve lovagolok az nem elég idő van aki 2 év lovaglás után vesz lovat és csikót

2013. máj. 6. 15:35
 13/19 anonim ***** válasza:
66%
Csak aki 2 év után vesz egy csikót, az utána fél év után itt sír, hogy a lovával ez, az, meg amaz a gondja, vagy jobb esetben sírva viszi szakemberhez, hogy legyen valami, esetleg kétségbeesetten, áron alul adja el pánikszerűen, mert még ha be is lovagoltatja valakivel, akkor sem fog menni az úgy, ahogy kéne...
2013. máj. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
49%

"Amúgy pedig 6 éve lovagolok az nem elég idő van aki 2 év lovaglás után vesz lovat és csikót"

Ezzel a megjegyzéssel kapcsolatban ha valaki kútba ugrik te is utána ugrassz?

2013. máj. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Ez egyátalán nem kapcsolódik hozzá.

Nem mindegy hogy 6 vagy 2 év lovaglás lovardában...

amúgy pedig meg engedték a szüleim...

2013. máj. 7. 17:40
 16/19 anonim válasza:
Na nefélj majd kapsz a popsidra ha anyukád megtudja hogy megint a neten függesz!
2013. máj. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

szerintem nem ilyen válaszokat vár...

és miközöd van az ilyenekhez?!

ennyi erővel ez rád is vonatkozik, hogy majd kapsz a popsidra ha anyukád megtudja hogy megint a neten lógsz!

egyébként szerintem 6 év az elég, persze én még csak egy napja lovagolok, de véleményem és tapasztalatom azét lehet....

de szerintem is inkább 6-7 éves belovagolt lovat válassz azzal is könnyen összebarátkozhatsz :)

2013. máj. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
szerintem ne csikót, inkább vegyél egy ugrólovat, 6-7 évest aki már versenyzett. aztán ha pár évvel idősebb leszel megpróbálkozhatsz egy csikóval. ja és nem muszáj mellé pónit venni, elég egy kecske is.
2013. jún. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
A kecskével több a baj, mint a pónival, egyfelől, másfelől lónak ló a társa, kb. olyan a kecske, mintha te innentől életed végéig csak és kizárólag egy orángutánnal beszélhetnél, és soha, semmilyen körülmények közt nem láthatnál embert... De hát az is hasonló, jó' lesz az.
2013. jún. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!