Kezdőoldal » Állatok » Lovak » "gumi"lovagló cipő lábszárvédő...

"gumi"lovagló cipő lábszárvédővel, vag "gumi" lovagló csizma?

Figyelt kérdés

kb heti egyszer járnék lovagolni melyik lenne alkalmasabb,jobb,praktikusabb és kényelmesebb?

és melyik érné meg jobban?



2013. máj. 5. 20:05
 1/10 anonim ***** válasza:

Egy nem gumi lovaglócipő lábszárvédővel, szerintem. A gumi nyáron rém meleg, télen hideg, nem is igen illeszkedik a lábszárra, tehát a csizma végképp nem a legjobb belőle, esetleg, ha csak trágyázni mész benne, na, arra jó.


Nekem bőr cipőm van, előző most 10 éves, kétszer csináltattam meg (kb. 2-3000 ft költség a két alkalom összesen), két hetente kentem bőrápolóval, kényelmes, remek darab volt. Az újat most vettem két hete, mert az előző már kezdi feladni. Van egy gumicsizmám is, nagyjából fél évig használtam összesen, nem ajánlom tiszta szívvel.

2013. máj. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Chaps-es megoldás jobb, néha még sportcipővel is használható.


( csak úgy zárójelben megjegyezve 1000 ft-ért Budapesten van ey 38-as gumi bokacipőm )

2013. máj. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Első válaszadónak: A heti egyszeri lovagláshoz bőven jó a gumi
2013. máj. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

köszönöma válaszokat

egyébként csak hetente egyszer lovagolnék

és csak azért kérdeztem mert a decatlonban láttam olcsón mind kettőt és szeretném megtudni, hogy melyik éri meg jobban stb

2013. máj. 5. 20:50
 5/10 A kérdező kommentje:
ja...és angol stílusban lovagolnék nem westernben
2013. máj. 5. 20:51
 6/10 anonim ***** válasza:

Csak nem mindegy, hogy heti egyszer használod, de kidobod egy év múlva, és addig is rém sz..., mert bepállik a lábad nyáron, mint a had ne mondjam, mi, télen meg szétfagysz benne, és tényleg ráadás, hogy a minősége is elég pocsék (ill. a decathlonosnak eléggé), vagy van egy cipőd, amit évekig használhatsz, ha meg úgy döntesz, mégse, el tudod adni...

Csizmát gumiból semmiképp nem ajánlanék még össz-vissz egyszeri használatra se, mert hátráltatni fogja a tanulást, nem idomul rendesen a lábszárhoz, nem tudod igazán lenyomni a sarkad úgy, hogy ne legyen igazán kényelmetlen folyton, a rosszabb minőségűeknek a talpa hajlamos szétnyílni...

2013. máj. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Bőr lovaglócipő+ lábszárvédő. Előbbi gondos ápolás mellett nagyon sokáig kitart, én 2 éve 8000ért vettem, lábszárvédőt is ennyiért, ami hasított bőr, de abból vannak már olcsóbb, mesterséges anyagok is pl amara "bőr, ami tulajdonképpen műbőr jelleg.
2013. máj. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
En a decatlonbol kaptam gumi lovaglocsizmat.kezdo lovaskent,heti egyszeri lovaglashoz.nekem a celnak megfelelt semmi panasz nem volt ra.es nyaron sem izzadtam bele ugy hogy csatakos legyen benne a labam.nem bantam meg es amugy meg mindig megvan.kezdesnek jo aztan ha tenyleg belejossz akkor vehetsz cipot labszarvedovel.
2013. máj. 6. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
egyébként kb mennyiért lehet venni bőr cipőt lábszár védővel (összesen) ?
2013. máj. 6. 19:22
 10/10 anonim ***** válasza:

Decathlonban lehet venni kb ugyannnyiért szinte ugyanolyan lovaglócipőt csak nem gumi, veszel hozzá egy jó kis lábszárvédőt és tökéletes, pl ez a kombináció:D

[link]

[link]

2013. szept. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!