Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tegyek a vágtázási félelme...

Mit tegyek a vágtázási félelmem ellen?

Figyelt kérdés
Már tudok lovagolni vagyis csak ügetni de azt már nagyon jól! Már kétszer estem egy lóról, egyáltalán nem tudok már benne megbízni. Mind két esés vágta közbe volt. Nagyon szeretnék már megtanulni vágtázni és rendszeresen lovagolni (már két hónapja nem voltam) de azon a lovon nem akarok, FÉLEK!!! az újabb esésektől! nem vagyok a béna ha nem a ló állandóan bakkol és kirúg! Lehet, hogy az lenne a megoldás ha azon a lovon és más helyen pl.: lovardába lovagolnék (eddig egy rokonoméknál lovagoltam akik elég sok mindenre megtanítottak csak nem tökéletesen, és emellett tavaly előtt már tudtam kiemelkedve ügetni de tan ügetni csak ősszel és tavasz elején tanultam azért, hogy tudjam majd vágtánál alkalmazni!) Kérem a véléményeiteket!!!
2013. máj. 6. 16:25
 1/7 anonim válasza:
ha nem tudsz megbízni a lóban akkor ne lovagolj azon a lovon, mert a ló sem fog bízni benned. Keress egy másik lovat, ismerkedj vele, ismerd meg a szoásait, nem kell egyből felülni rá. Alattam is bebakolt a ló többször egymás után,de fent maradtam rajta, nem hatott meg. 1 hétre rá kivittem és nem tudtam fent maradni rajta, leestem vágta közben, ripityára törtem magam. Ez benne van a pakliban.
2013. máj. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kezdő lovasnak nyugodt, tapasztalt ló kell, ha fickándozik vágtában, érthető, hogy félsz. Keress egy olyan helyet, ahol 5-8 alkalommal szelíd, nyugodt, "tanító" lovon tudsz vágtázni. Ha Bicske környékén laksz, tudok is ajánlani, ugyanígy féltem, mint Te, nem tudtam megtanulni sehogyan sem, mert görcsös voltam, hogy leesek, itt pedig 8 alkalom lovaglás után tudtam egyedül vágtázni, biztos ülésem volt. (Táborban voltam ott, mivel messze lakom, ezért a 8 alkalom 4 nap alatt történt, így egyszerűbb, mint heti 1-2 alkalommal.) Mindenesetre itt a hely weboldala: www.lovaszugoly.hu
2013. máj. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
39%

Az elso esesem nekem is vagtabol volt de terepen.ha.nem ulsz vissza eses utan felni fogsz es tartani a lotol es a lo sem fogad el teged mint "fonokot".

Az hogy uralni tudd azt a tobb szaz kilos allatot nem szabad felned vagy tartanod barmitol is mert o egy eloleny sosem tudhatod hogyan reagal a segitsegeidre plane hogy.meg nem is pontosak meg most tanulod.

A lovaglas egy veszelyes sportag.az elso valaszolo is irta hogy nem egy korhintan felulok a falora.azt irod n vagy bena csak a lo bakol.az edzo aki ott tanit teged hagyja hogy igy korozz vele?nem ertem amugy hogy engedhetnek kezdo lovast ilyen lora ulni...szerintem hagyd ott azt a lovardat es keress egy olyan helyetbahol tenyleg figyelnek rad.es elgondolkodnek hogy ha.ennyire felsz akkor erdemes e lovagolnod mert terepen senki nem fogja a kezedet es ha felsz akkor azt a lo is megerzi es kiszamithatatlan lesz.

2013. máj. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Keress egy IGAZI edzőt, aki rendelkezik egy rendes lóval, amelyik nem bakol, ágaskodik, veri a feszkót, hacsak ránézel. A ló amúgy ha vágta közben kirúg, általában csak jókedvű, és megjegyzem, alulidomított...


Amúgy nem, sajna az ilyen van xy ismerősöm, hiába tanítanak meg sok mindenre, nem leszel igazi lovas... Az én tapasztalataim ezt mutatják.

Egy jó lovon ha megtanulsz stabilan ülni minden jármódban, na akkor esetleg érdemes visszamenni erre a kérdéses lóra, hogy felold a félelmed.

2013. máj. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Már én is estem le lórol 3 szor is, egyszer vágta közben és az a lényeg, hogy ne féljél hanem bízzál magadban és ha a lóban nem bízol akkor lovagolj más lovon. Én már megtanultam, hogyha magadban bízol és nem akarsz leesni akkor nem is fogsz. Csak akarat kérdése szerintem. Én azt javaslom, hogy lovagolj már lovon is ez a legésszerűbb lépés.
2013. máj. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
És ha a lovon félsz akkor azt megérzi a ló a lényeg hogy magabiztos légy mert ha a lovon behisztizel akkor a ló is hisztizni kezd. Én már megjártam.
2013. máj. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm, hogy fáradoztatok, hogy leírjátok a tapasztalataitokat, véleményeteket!!!! Ez nekem sokat jelen, hogy biztattatok és vért öntöttek belém! Ezért már bízom magamba a lóban is megfogok próbálkozni és nem fogom föladni míg nem tudok jól lovagolni!!!!! Még egyszer köszönöm nektek!!! :)
2013. máj. 7. 15:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!