Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan kell helyesen lovat...

Hogyan kell helyesen lovat simogatni?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert oktatóm minap rámmordult, hogy ne olyan finoman simogassam, mert attól a ló csak ideges lesz. Ez tényleg igaz? A boxban voltunk, csak leápoltam, meg pár percig még ott maradtam vele, és közben simogattam. Kb. olyan erőkifejtéssel, a nyaki résznél, mint például egy nagyobb kutyát. Most tényleg ideges lesz ettől a ló, ha csak egyszerűen simogatom? De akkor hogy kéne simogatnom? Erősen? Vagy paskoljam? Vagy hogyan?
2013. máj. 7. 12:30
 1/4 anonim ***** válasza:
A lényeg, hogy határozott legyél, mert ha nem vagy biztos benne, hova nyúlsz, csak sunnyogsz a kezeddel ide-oda, attól valóban ideges lesz, mert a ragadozó oson, lopakodik, ő pedig a zsákmányállat. Nem baj, ha kicsit erősebben nyúlsz oda, egy erősebb simogatás, vagy paskolás nem fáj neki, de tudd, hogy mit akarsz, ne tégy hirtelen mozdulatokat, de ne is "lopakodj", hogy óvatosan, szinte észrevétlenül csúsztatod a kezed a nyakára. Beszélj hozzá nyugtatóan, tudja, hogy ott vagy, határozottan, de ne bántóan simogasd, paskolt, a marját ha vakargatod, azt a legtöbb ló szereti. Sose simogasd szemből, oda nem lát, vagy mögüle, mert oda sem, mindig csak oldalról, szólj neki, mikor odamész, mielőtt megérinted, legyél nyugodt, magabiztos, határozott, de szeretettel csináld.
2013. máj. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Jó ez a kérdés, azt hiszem én előbb simogatnék meg egy medvét, mint egy lovat :)

Nagyon félek tőlük :(

2013. máj. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a választ első válaszolónak!
2013. máj. 8. 11:09
 4/4 Nemo2 ***** válasza:
Nem, ez nem igaz, az oktatód ostobaságot mondott. Ami a paskolást illeti, te mit szeretsz jobban, ha paskolnak, vagy ha simogatnak? A ló pont így van vele.
2013. máj. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!