Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy etessem a csikót?

Hogy etessem a csikót?

Figyelt kérdés
Kapok egy csikót... és az lenne a kérdésem hogy a szénán,gyümölcsön kívül mit adhatok neki hogy erős legyen az immunrendszere? zabot azt mennyit kaphat?

2013. máj. 7. 17:44
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ja és még az lenne a kérdésem hogy egy mini póni is jó neki társnak?
2013. máj. 7. 17:47
 2/13 A kérdező kommentje:
olyan 1-2 éves csikó lesz szóval úgy hogy eltudjuk kezdeni a kiképzést
2013. máj. 7. 17:49
 3/13 anonim ***** válasza:

Ha az a alapvető takarmányozással sem vagy tisztában inkább a hintalovat ajánlom.

[link]

2013. máj. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ha csak beszólni tudsz akkor más kérdést ajánlok.
2013. máj. 7. 18:02
 5/13 anonim ***** válasza:
27%

Én így adnék neki enni...

Reggel kb 6 órrakor kimennék elvégezném a csutakolást...és utána adnék neki egy/fél kockabálát,zabbal/búzával sz val ilyen keverékes takarmányt adnék neki fél fánglit utána reggelre ennyi majd d.után kb 2 körül kiengedém legelni majd este 6-7 esetleg fél 8 körül bezárnám (de közbe míg kint van 1-2 órás edzés sem ártana napi szinten)és kb 1 kockabála szénát adnék neki és fél fángli "keveréket"....

2013. máj. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
azt se értem, aki ilyenkor tanácsot mer adni. mi alapján számoltad ki a fél fánglit, meg mi az, hogy fél/1 kockabála? nem tudni, hogy milyen ló, mekkora, milyen takarmányhasznosító, mennyit tud majd mozogni, mekkora helyen lesz. így nem lehet tanácsot adni, hogy mennyi zabot kaphat. ez kb olyan, mintha én azt kérdezném tőled, hogy "van egy gyerekem. mit adhatok neki enni főzeléken kívül? húst mennyit kaphat?" erre a kérdésre ha valaki válaszol az épp úgy felelőtlen, mint aki felteszi!
2013. máj. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

jézusom meg ne fogadd a tanácsát annak a szerencsétlennek!


egy 1 éves csikónak tényleg napi 2 órás edzésre van szüksége, és ha reggel 6-kor nem "csutakolod" le, akkor 8 órára elpusztul...


ha van legelő, akkor miért kéne bent kuksolni délutánig?


illetve búzát a lónak? gratulálok!


vissza fogok járni olvasni a sok okos tanácsot a hülye kérdésre! (a lovak/csikók takarmányozásáról több száz oldalas könyvek szólnak. ki vállalja be, hogy leírja 20 sorban?)

2013. máj. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Azt én is támogatnám hogy normális válaszokat írjatok és ne hülyeséget.

Más is nézi a kérdést aztán megeteti a lovával aztán kitudja mi lesz

2013. máj. 7. 19:04
 9/13 A kérdező kommentje:

Amúgy már nem biztos hogy csikó lesz...

Bár nem tudom hogy mi legyen most :/

azt akarom hogy kicsi korom óta velem legyen de nem akarok öreg lovat se.

De nem is akarok sokat várni hogy elkezdhessem kiképezni

2013. máj. 7. 19:05
 10/13 anonim ***** válasza:

1-2 évesen nem képzed ki, hanem kiteszed legelőre, esetleg valami neki megfelelő spec kaját vehetsz neki boltban, 3-4 éves koráig csak tartod, akkor lovagolják be, és előtte semmiképp.

Póni jó társa lehet.

2013. máj. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!