Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovamat nyugdíjazása után hol...

Lovamat nyugdíjazása után hol tartsam?

Figyelt kérdés
Pár éven belül eljön az idő, hogy nyugdíjazni kelljen a lovamat, és szeretnék felkészült lenni, mit is tegyek majd. Gondolom a legjobb lenne neki ménesben, szabadon élni valahol, ahol olcsó a tartás. Na de léteznek-e ilyen helyek nyugdíjas lovaknak, milyen árban mozog ezeken a helyeken a tartás? Esetleg valakinek más ötlete, hova tegyem a nyugdíjas lovat? (Konkrét helyet ha akar valaki mondani, Budapesten lakom, 3. kerület szélén van a ló)
2013. máj. 7. 19:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Legelőre kéne kitenni, valóban az a legjobb, ha egy nagyobb ménesbe. Nos, Debrecen közelében van valahol egy ménes, ők fogadnak be ajándék lovakat, nyilván kijárhatsz hozzájuk, stb., szerintem ilyesmit találni amúgy sok fele, csak utána kell járni. A fontos, amire figyelni kell, hogy ha beadod a lovat, hogy öreg, nem dolgozik már, nehogy kiderüljön, hogy ők meg még dolgoztatják, stb... Sajna ilyet is ismerek (ismerődöm beadta a lovát egy ménesbe, nem nevezem meg, hova, egyszer kiment a lóhoz, aki épp kocsiba volt fogva, és trágyát szállított...)
2013. máj. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A debreceni hely nevét meg tudod adni kérlek? Vagy valami elérhetőséget, weboldalt? Köszönöm! :) Sajnos, ha nem figyelem állandóan, dolgoztathatják a tudtom nélkül (Fiatalabb korában, 8 évesen kiderült a lovardáról, hogy mikor nem vagyok ott, futószáron oktatnak rajta, azonnal elmentünk onnan) így marad a bizalmi alap, meg, hogy jó előre körülnézek, hogy a legjobb helyre vigyem.
2013. máj. 7. 19:55
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Én a BottyanEquus ajánlanám.Ők nem csak idős, hanem sérült lovakat is befogadnak, gazdát keresnek az arra alkalmasoknak.Van náluk 31éves ló is.Szerintem ha beszélnél velük akkor bevállalnák a pacidat, esetleg támogatnád őket kajaügyileg, vagy évente kötőfékekkel, ilyesmi.

[link] itt megtalálsz róluk mindent.

2013. máj. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

ott havi 50.000-ért "vállalják be", rohadtul nem vesznek be lovat gazdától, van nekik így is elég mentett/kobzott...


Pest környékén azért lehet találni olyan helyet, ahol ridegtartásban 30-35.000 a bértartás, és akkor még meg is tudod látogatni. ilyet én is tudok, ha érdekel írj privátot. ennél sokkal olcsóbban a világ végén se találsz és néha azért a nyugdíjas lovat is illik látogatni!

2013. máj. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!