Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen szekrénybe tartsam a...

Milyen szekrénybe tartsam a lovam felszerelését? És, hogy rendezzem el belül?

Figyelt kérdés
Apa szerint a fa szekrény csak szétrohadna olyan nyirkos helyen ahová vinném. Szóval nézett egy vasszekrényt. Még nem láttam nem tudom jó-e. Szóval benne lenne a nyereg, kantár, ápolószerek, kötőfékek, vezetőszárak, ínvédők, futószár...stb. Minden. És az izzasztókat is valahogy bele akarom rakni, de nem tudom, hogy. Mivel nem szellőzik így nem tudom jó ötlet-e egy izzadt nyeregalátétet egy zárt szekrénybe rakni. De valahogy csak be akarom rakni. Szóval nagy szekrény, két ajtós, de nem tudom hogy rendezzem el, hogy minden beférjen.

2012. nov. 6. 14:21
 1/10 anonim ***** válasza:

Látni kéne a szekrényt ahhoz hogy érdemben hozzá lehessen szólni. Lemérte apukád, széltében, hosszában belefér a nyereg meg minden?

A legjobb lenne egy nyeregszekrény (ami szintén fémből van), de ez nem olcsó mulatság:


[link]


Az alátéteket pedig semmiképp se a szekrénybe tedd, ott csak bebüdösödik, berohad. A szekrény oldalára szereljetek nyeregalátét tartókat, lovas boltban lehet olyat vásárolni amit fel lehet tenni falra, szekrényre, ajtóra, stb.

2012. nov. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Hát én is szeretném látni a szekrényt :D


Annyit tudok, hogy 150cm magas, "széles" apukám szerint mivel két ajtós xD, és vagy 60-70 cm mély.

2012. nov. 6. 18:31
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha nyirkos (fűtetlen) helyen van, akkor egyáltalán ne tárolj benne nyerget, bőr cuccokat. Zárt szekrénybe nyilván csak megszáradt cuccokat rakj, különben pár nap alatt penészparadicsom lesz.
2012. nov. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Izzadt nyeregalátétet kitesszük száradni, nem bezárjuk egy szekrénybe...:)
2012. nov. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Értem, ezért is gondoltam, hogy megkérdezem, mert simán bevágtam volna. De amúgy miért ne rakhatnék nyerget be a szekrénybe? Miért penészedne be ha csak bent van a szekrénybe? Akkor kantárt se rakjak be? Ezt nem értem.
2012. nov. 6. 19:26
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem a szekrénnyel van baj, hanem, hogy a szekrény is egy hideg, párás helyen lesz. Ha nem légmentesen zárt, és nincs benne páramentesítő, akkor bizony párás lesz a nyereg, és penészedni fog.
2012. nov. 7. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Akkor nincs helye a nyergemben...:S A nyergesbe már nincs hely méh egy nyeregnek. Akkor tippek, hogy hova rakjam?? :S
2012. nov. 7. 13:35
 8/10 x) ***** válasza:
Istenem ez a luxus... beviszel egy széket amit nem használtok és beteszed a sarokba, nyerget, kantárt stb pedig rárakod. Nehogy már külön házat is építsetek egy nyereg miatt...
2012. nov. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, csak az a probléma hogy a székre letett nyereg meg kantár holnapra már nem lesz ott. (talán a széket is elviszik ahogy a mai embereket ismerem...)

Ma már semmit sem szabad kint hagyni, amikor már azért feltörik a kocsit mert látják hogy az ülésen egy cipős doboz van... Kegyetlen a mai világ, mindent el kell zárni a külvilág elől... Én még lakatot is tennék arra a nyeregszekrényre, illetve semmiképpen se guríthatós szekrény legyen. (vagy pedig olyan aminek leszerelhetőek a kerekei, és akkor alapjáraton nincsenek rajta, de ha mentek valahova pl. versenyre akkor felszerelitek a kerekeket és tudjátok magatokkal vinni.)

2012. nov. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem guríthatós. Ez nem luxus :DD Ha egy székre b@szom (elnézést) le a cuccaimat az viszont trehányság, és isten igazából kirakodó vásár. székre rakom akkor még is hogy raknám rá? Két székre?? Inkább fúrok valahova egy nyeregtartót. Ez eléggé helypocséklás. Egy székre?? Feldől. Másrészt lecsúszik, rádobálnak ezt azt. Ráadásul nem is csak nyergem van meg kantáram. Van minden ami lóra kell. És azokat nem akarom, hogy mások használják. Nem akarom, hogy más szekrényében kössön ki úgy mint legutóbb, vagy a közösbe. Egy szekrény megfelelő lenne, hogy cuccaimat elzárva biztonságosan tartsam, és csak magamat hibáztassam ha valami eltűnik. A nyereg bepenészedéséről viszont még életembe nem hallottam, de majd utána kérdezek. :)
2012. nov. 8. 14:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!