Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mikor lehet belovagolni? (És...

Mikor lehet belovagolni? (És még egyéb kérdések)

Figyelt kérdés

Szeretnék egy lovat majd a jövőben...

A kérdéseim:

Minimum hány éves kortól lehet egy csikót belovagolni?

Milyen takarmányt ehetnek?

Egy nagy körbála széna/here mennyi ideig elég egy átlagos méretű lónak?(150-160cm)

Hány órát emészt fel egy ló gondozása 1 napra?(Ugy értem reggeli etetés itatás csutakolás...stb. délutáni ,esti..)

Baj ha minden nap nem lovagolnám hanem csak hétvégéken és hétköznap kb 2x 3x?(sz val heti 1x vagy 2x nem lovagolnám csak mozgatnám futószáron...persze olyankor kiengedném legelni meg futkározni..)

Lovaglócsizmát érdemes venni vagy jó egy síma gumi csizma(fekete)vagy egy cipő?

12 vagyok és 7 éve lovaglok. Jól megy a lépés ,ügetés,és a vágta is,nem hamar elkezdeni díjugratást tanulni?

Valaki tud edzőt Sándorfalva vagy környékén?

Melyik lofajtát ajánlanátok mely meg található 300.000Ft- ig(nem muszály tiszta vérű)és olyan ló amelyik díjugrat..(úgy értem hogy pl:melyik fajta jó díjugratásban,...)

Bértartás miért jobb mint az otthon tartás?

Hát ennyi lenne:)Ha v melyikre tudnád a választés a többire nem nyugadtan írd!;D(Szidásokat nee! :D)


2013. máj. 8. 18:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Minimum hány éves kortól lehet egy csikót belovagolni? 3-4


Milyen takarmányt ehetnek? fűszéna, lucerna, zab az alapvető.. a többi meg amit szeretnél, kell neki.


Egy nagy körbála széna/here mennyi ideig elég egy átlagos méretű lónak?(150-160cm) 3-4hét jó esetben


Hány órát emészt fel egy ló gondozása 1 napra?(Ugy értem reggeli etetés itatás csutakolás...stb. délutáni ,esti..)

reggel 3/4óra etetni itatni, ápolás délután egyszerűbb meg van rá idő.. a délutáni izé (mozgatás nélkül) nekem 2-2,5-3 óra..


Baj ha minden nap nem lovagolnám hanem csak hétvégéken és hétköznap kb 2x 3x?(sz val heti 1x vagy 2x nem lovagolnám csak mozgatnám futószáron...persze olyankor kiengedném legelni meg futkározni..)

Ha amúgy tud mozogni akkor elég neki.


Lovaglócsizmát érdemes venni vagy jó egy síma gumi csizma(fekete)vagy egy cipő?

lovaglócipőt ajánlom.:)


Jól megy a lépés ,ügetés,és a vágta is,nem hamar elkezdeni díjugratást tanulni?

azt az edződ láthatja csak


Melyik lofajtát ajánlanátok mely meg található 300.000Ft- ig(nem muszály tiszta vérű)és olyan ló amelyik díjugrat..(úgy értem hogy pl:melyik fajta jó díjugratásban,...)

lovat nézz.. ne fajtát.. már láttam sodrottat ami 110et ugrott.. :')


Bértartás miért jobb mint az otthon tartás?

Otthon minimum 2ló.. reggel felkelsz MINDIG fél6kor.. neked kell felismerned ha baja van.. legalább 1,5-2ha területre szükséged lesz (1ló/1ha) ha bértartásban van akkor akár nyaralni is mehetsz..

2013. máj. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Minimum 3, inkább 3,5, korábban is be lehet, csak abba belerokkan (a hátizmai nincsenek eléggé megerősödve, a nyereg megnyomja a hátát, ami élete végéig úgy marad, sőt, csak romlik, idővel súlyos hátfájdalmakhoz vezetve, így a ló korai nyugdíjazásához is).


Egy nagy ló átlagos munka mellett minimum 5 kg széna, 1 kg takarmányszalma, 0,5-1 kg/ttkg abraktakarmány 3-5 alkalommal elosztva, különben gyomorfalrepedésben elpusztul (a ló nagyon falánk az abrakra, szó szerint belehal, ha annyi van előtte), ezen kívül lehet betenni neki nyalósót, ajánlott időnként répát vagy korpát adni neki, ami gyorsítja a béltartalom továbbhaladását, így jótékony hatású.


Az attól függ, mennyit adsz neki belőle, 5 kg-t, vagy 6-7-et, illetve, hogy pl. legel-e mellette. Ha a ló nem dolgozik, az abrakadagját le kell csökkenteni, a szénát meg megnövelni, szóval ez elég változó lehet.


Reggel mondjuk kiviszed legelőre, megitatod, első adag abrakod odaadod nekik (mert lovat egyedül nem tartunk, legalább egy mini shetland póni kell mellé, ha otthon tartanád),majd almozod a bokszot/állást/karámot (karámnál nem kell olyan gyakran, bokszot is elég heti 2-3×, ha csak este van bent) ez nem sok idő, utána munka előtt alaposabb ápolás, patáját kikaparod, stb., felszereled, dolgozol vele, utána leápolod, etetés megint, aztán este beviszed istállóba, karámba, amiben tartod (legelőn is maradhat, ha nem olyan hely, ahol elviszik), és esti etetés. Egyénfüggő, ez kinek mennyi idő.


Ha legelőn van, több (legalább egy) lóval, akkor nem baj, mert lemozogja magát, ha bokszban van, akkor előtte meg kéne futószárazni azért...


Lovaglócipőt + lábszárvédőt szerintem, a gumi csizma az max trágyázáshoz jó, mert nem idomul megfelelően a lábszáradhoz, nehéz lenyomni a sarkad, könnyen betörik a talpa, nyáron ráadásul elképesztően meleg.


Szerintem csak akkor kezdj el ugrani, ha a megfelelő díjlovas alapok betéve mennek, mert mint minden más (terep, ugrás, stb) arra épülnek. Stabilan ismerned kell oldaljárásokat, tolódásokat, a lovat ellazítani, bemelegíteni önállóan, nyújtani és rövidíteni a vágtát (hogy mindig jól kerülj az akadály elé), ugrásváltásokat (akár az akadály felett is szükség lesz rá), stb. Ha felkészült vagy, akkor edzői segítséggel lehet.


Passz, arrafelé nem.


Bármelyik ló tud ugrani, jó 100-120-ig stabilan, onnantól pedig már az egyed dönt, nem a fajta: hogyan élt eddig, mit evett, most mit eszik, milyen lovas ül rajta, milyen adottságai vannak, hány éves, milyen ugrómúlttal rendelkezik...?

Az ügető bűn olcsó, és van benne rugó, akár az angol telivérben is, ugyanez a helyzet, de mind a kettőnek átlovaglás kell, még jobb, ha nem pályáról jön...

Magyar félvérben lehet gondolkozni, mert ez általában ismeretlen anya, és fed. engedélyes mén csikója - az azt jelenti, hogy rengeteg félék lehetnek, lehet köztük ugró fenomén, és igás alkat is.

Magyar sportló jó választás lehet, igazából bármelyik sportló, esetleg shagya, gidrán, furioso north star, kibéri, stb.


Mert nem kell megoldanod, hogy legyen legalább két lovad, nem kell megoldanod, hogy tudd valahol tartani az almot, a szénát, az abrakot, ezeket ráadásul védened kell esőtől és rágcsálóktól (!), így nem kell megoldanod a trágya tárolását, amit ráadásul időnként el is kell szállíttatni (plusz a hígtrágya nem érintkezhet a talajjal, ahhoz kéne egy külön betontároló), mer erre mennek a legyek is ezerrel. Nem árt fúratni egy kutat, mert egy ló megiszik 40-70 liter vizet naponta. Ráadásul az etetés, itatás miatt innentől nem utazhatsz el egy napra sem, nincs olyan, hogy nyaralsz, vagy most karácsony van, mert a ló éhes. Ha állásban tartod, akkor naponta mozgatni kell. Ha ugratni akarsz, akkor rendelkezned kell akadályokkal (ha nem is komplett akadályparkkal, de nyilván olyan akadályokkal, amik biztonságosak mindkettőtöknek), ráadásul az edző is drágább lehet, ha ki kell járnia hozzád külön.

Másfelől, ha jó edződ van, és megbízol benne, akkor amikor nem érsz rá a lóra, megkérdheted, hogy mozgassa - de csak óvatosan, akárkire én nem bízom rá a pacim, hallani olyat, hogy a lovarda az ilyen bérlovakon oktatja az összes kezdő futószárast.

2013. máj. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!