Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Fogcsikorgatás lovaknál?...

Fogcsikorgatás lovaknál? Milyen az? El tudják tanulni?

Figyelt kérdés
Egy eladó lovat nézek, azt írják róla, rossz szokása a fogcsikorgatás. Milyen az? Miért rossz? Le lehet róla szoktatni? Ha sokan vannak a karámban, el tudják tanulni egymástól?
2013. máj. 8. 18:46
 1/1 anonim ***** válasza:
Én egy elég antiszocális lónál találkoztam ezzel, ha egy másik ló közeledett, sunyított, és a fogát csikorgatta. Elég kellemetlen hangja van, és ugyan nem tudom mennyire erős ez a dörzsölés ilyenkor, de a hanghatásból ítélve nem jelentéktelen, szóval szerintem egyrészt a fogaira nézve is káros lehet, másrészt ha tényleg ezért "csikorgat", akkor kezdetben ne is álmodj róla, hogy kirakod a karámba a többiekkel, szerintem elég nagy munka lehet szocializálni egy ilyen lovat - persze csak az általam ismert esetből indulok ki.
2013. máj. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!