Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Melyik zabla mire való, miben...

Melyik zabla mire való, miben különbözik egy másik fajtától?

Figyelt kérdés
Eddig nem volt ilyen gondom azonban mostanában a lovam álandóan ki akar vágtázni velem a karámból, ügetésnél ez nem probléma. Nem könnyű irányítani, nagyon akaratos. Az a baj hogy ha egyéb módon próbálom meg visszafogni, esetleg segédszárat használok ágaskodni próbál. Arra gondoltam zablát váltok, persze nem élesre, de talán van olyan ami kicsivel könnyebben irányíthatóbbá teszi a lovaglást. Nem vagyok benne biztos hogy erre megfelel-e a D-zabla. Kinek mi a véleménye? Köszi a válaszokat...

2013. máj. 9. 16:54
 1/2 A kérdező kommentje:
Hozzátenném nem vagyok erős kezű lovas, nem tépem a száját, eddig nem volt problémám más lóval ilyen téren. Sajnos egy ideig feszítővel lovagolták, azóta kicsit nehezebb vele bánni. Feszítőt azonban én nem szeretnék használni...
2013. máj. 9. 17:03
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem zablával kell megoldani az ilyesmit, a lónak idomításbeli hiányosságai vannak különben, méghozzá súlyosak.

Vékony, egyszer tört csikó vagy olív zabla kell rá, esetleg D, ez szintén nem csípi be a szájszegletét, de a D egyenes része miatt már hasonló hatást is fejt ki, mint egy pálcás zabla, bár azt meg sem közelíti.

A kétszer vagy többször tört zablák mindig finomabb hatást fejtenek ki, és a vastag zablák is gyengébbek.


A feszítő zabla arra való, hogy díjlovaglásnál magas szinten nagykantárra kerüljön, ekkor a fő szerep a csikózabláé, azonban amit az nem képes már megfelelően átvinni, azt a feszítővel kommunikálja a ló felé a lovas.

Másik használati módja a western szakágban keresendő, ekkor a ló olyan hosszú száron van, hogy a többi zabla nem megfelelően viszi át a segítségeket.


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__lovak__4324595-lovam-.. - itt már korábban leírtam, mi a lényeg.

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__lovak__4254967-lovam-..

2013. máj. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!