Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Rossz lovas lennék?

Rossz lovas lennék?

Figyelt kérdés
Imádom a lovakat. Kis korom óta. 1 éve lovagolok. Imádom pucolni őket, almozni, idomítani. Csak félek az eséstől. Mármint nem is magától az eséstől, hanem hogy eltörik valamim. Hogyan tudnám ezt leküzdeni? Eddig 1x estem, de az ijedtségen kívül nem lett semmi bajom. Ismerősömhöz járok minden nap, segíteni a lovak körül, szóval nem az, hogy félek a lovaktól. Ettől még rossz lovas lennék?
2013. máj. 11. 11:27
 1/2 anonim ***** válasza:

a lovaglás nem veszélytelen sportág.bármi megtörténhet.

van hogy meg sem ütöd magad de van hogy valóban sérülsz.agyrázkódás,törés,ficam.ez benne van

aki lovagol az tisztában kell lennie ezzel.

lóápolásban nem vagy rossz a lovaglásban meg nem látunk.ismertem olyat aki mindent megcsinált a lovak körül de az istenért sem ült fel rá.egy megbízható nyugodt lovon edző segítségével vagy felügyelettel kellene elkezdened megint a lovaglást hogy az alapoktól tanuld meg a ló jelzéseit mit miért csinál hogy reagálj már ha szeretnél lovagolni.ha nem az sem baj de úgy hogy félsz ne ülj lóra.

én is féltem hogy leesek amikor lovagolni tanultam amig le nem estem.utána már tudtam hogy nem kell félnem.nem a ló hibájából estem le hanem vágtázni tanultam.le a fél méteres fűbe(terepen)

a ló meg megállt mellettem és szaglászott hogy megvagyok -e.hülyén hangzik de esni is meg kell tanulni.biztos sokan fognak ezért rám rosszat írni de nálam ez jött be.2-3 esés után már tudtam hogy nem kapaszkodunk a szárba,nem a lófején esünk át...már nem tartok attól hogy baj lehet de ez nem zárható ki.

csak akkor és addig lovagolj amíg az jó érzéssel tölt el téged....

2013. máj. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én a második esésem után féltem jó fél évig, pedig egyből visszaültem a lóra, stb., és igazából azért nem tudtam kezelni a dolgot, mert az első után nem volt ilyen gondom... A dolog magától elmúlt, ahogy szép lassan megtanultam bízni a lovakban megint; illetőleg rá kell jönni, hogy otthon is rád eshet egy meglazult mennyezetdarab, vagy vakolat, kieshetsz az ablakon, elvágódhatsz kint bicajjal, vagy eleshetsz egy kőben, bármelyiktől megsérülhetsz akár durvábban is - nyilván a lovaglás két lényről szól, és az ő összhangjukon, így a balesetek, és az elkerülésük nem mindig csak rajtad múlik, de sokszor a lovas hibája. Ha előre rágörcsölsz és félsz tőle, akkor ezt közvetíted a ló felé is, és nem várhatod el tőle, hogy ő laza legyen, és megbízzon benned, ne azt lesse végig, mikor/hol jön valami, ami őt akarja megenni, amitől Te is olyan feszült vagy, hiszen ha Te is félsz valamitől, ő hogy a francba ne tenné? És ez sajna képes be is vonzani a bajt... Próbáld meg elengedni magad jobban. :)
2013. máj. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!