Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kisorrszíjt és martingált...

Kisorrszíjt és martingált mindig kell használni, vagy csak jobban terepen?

Figyelt kérdés
:)
2013. máj. 11. 11:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Én a segédorrzót egyáltalán nem használom, csak zavarja a lovam. Martingál pedig a fejfelvágós, szárellenmenős lovaknak kell. Ha jól van csatolva alapesetben olyan, mintha ott sem lenne, de amikor felvágja a fejét, akkor kezd hatni.
2013. máj. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2013. máj. 11. 15:29
 3/4 anonim ***** válasza:

A martingál akkor kell, ha a ló kapkodja a fejét felfele, ugyanis meggátolja ebben (az ágaskodásban nem feltétlenül). Én akkor teszem rá, ha vágtabeugratást gyakorolok vele (ügetőm van, és még csak tanulja a dolgot), vagy ha terepre megyek vele, és tudom, hogy nagyon tele van, mert akkor már kifele lépésben orron vág, úgy csapkodja a fejét (olyankor kisétálok vele egy 20 perces csak lépő terepre, hogy kicsit bemelegedjen, aztán futószárazom csak le, mert nem akarom, hogy letapadjanak az izmai, ha egyből robban futószáron, terepen meg kicsit lazul is legalább).

A kisorrszíj meggátolja, hogy a ló tátogjon, egy bizonyos mértékben a nyelvöltögetést is gátolja.


Egyiknél sem az dönt, hogy terepre mész-e, hanem, hogy a ló megköveteli-e, vagy szükségtelen.

2013. máj. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én egyiket sem használom..
2013. máj. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!