Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha bakol alattam a ló, mit...

Ha bakol alattam a ló, mit csináljak, hogyan kell kiülni?

Figyelt kérdés
Nem az érdekel, hogyan szoktassam le róla, nem az enyém a ló, az edzőmé, és fiatal még, majd az edzőm lerendezi vele. Én csak alkalmanként lelovaglom, mikor nem ér rá, de nagyokat bakol, és nem tudom, hogyan üljem ki. (Nem rosszindulatból csinálja, csak nagyon fiatal, és ha nem találja az egyensúlyát vágtában, bakol, és közben ugrásváltást csinál) Mindig előreesek a nyakára, mert nem tudom, hogyan kell "szabályosan" kiülni a bakolást. Még egyszer hangsúlyozom, nem kell tanács, hogy hogy kell leszoktatni róla, ezt az edzőm csinálja, rengeteg egyensúly, izomzatfejlesztő gyakorlat, a saját hátára csináltatunk nyerget, sok állítást, hajlítást, átmenetet lovagolunk vele lépésben, ügetésben, hogy megtalálja az egyensúlyát, de négyéves a paci, normális még, hogy bakol, csak az érdekel, HOGYAN ÜLJEM KI SZÉPEN. Előrébb a láb, hátrébb a felsőtest, ilyesmi.
2013. máj. 11. 21:16
 1/7 A kérdező kommentje:
Az edzőmet se kell leszólni, itt erre sajnos hajlamos a társaság, de nem tart nekem edzéseket, már 3 hónapja, nem ér rá. Jó edző, de míg ő edzett, sosem bakolt alattam egy ló se, így nem került szóba a dolog, most meg már nem találkozok vele, emailben beszélünk csak, meg versenyeken találkozok vele. A ló az övé, de 2-3 hónapja megbeszéltük, hogy megveszem ősszel, addig ő képzi, én meg elkezdek vele lassanként foglalkozni, hogy összeszokjunk. Angol telivér mén, épp most lett négyéves, ha hidegebbre fordul az idő, kiheréltetjük.
2013. máj. 11. 21:21
 2/7 anonim ***** válasza:
61%

Dőlj hátra, próbálj merőleges maradni a talajra, a comb és a térd zár és azzal próbálj kapaszkodni, semmiképpen se kézzel, illetve adj mellé előrahajtó segítséget (lehetőleg már akkor, amikor érzed, hogy ilyesmire készül), ne legyen ideje ilyesmin gondolkodni, vagy folytatni a "parádézást". A másik, mindig rendesen legyen bemelegítve, és sose élj vissza a menőkedvével, mert a hiába tud rövidtávon hihetetlen tempót menni, a lábai bánhatják - ha pedig nem rohan annyira, akkor könnyebben megtalálja az egyensúlyát is, ami mindkettőtöknek jó.

Ha esetleg ágaskodna, akkor pedig egyenesen adj neki szárat, különben magadra ránthatod!

2013. máj. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Vágtázni, azt nagyon tud, mint a szél, de még nem visszük terepre, pályán meg alig dolgozik még vágtában, előbb az ügetés legyen rendezett. Később biztos nagyon vissza kell majd fognom magam, hogy ne engedjem el minden mezőn, de igyekszem kímélni. Ágaskodás nem szokása, egyszer-egyszer ha megijedt a traktortól, vagy ilyesmi, még tavaly ősszel ágaskodott az edzőm alatt, de sosem nagyot, mindig picit, kiülhetőt, viszont nem árt tudni, mit csináljak, ha mégis ágaskodni fog, mert hát mégis telivér-baba még :)
2013. máj. 11. 21:38
 4/7 anonim ***** válasza:
15%
Egyszeruen nem engeded le a foldre a lo fejet es akkor nem fog bakolni.egy lovat sem latni amelyik felemelt fejjel bakolna.ne negedd hogy kitepje a szarat a kezedbol es dolj hatra.
2013. máj. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
43%
Több ló is kitűnően tud bakolni akkor is, ha "fenn van a feje", azzal nem feltételn érsz el eredményt ha feltéped a fejét. Azért a szárat se dobd oda neki. Hátul a vállad, plusz az előre hajtó segítség.
2013. máj. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
40%

Nem hiszem hogy hasznaltam volna javaslat keppen hogy tepje fel a lo fejet!


Azt irtam hogy ne engedje hogy a lo kitepje a kezebol a szarat!

Biztos rosszul olvastad....

2013. máj. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ő tud úgy is, ha fent van a feje. Már csak érdekességképpen, croupade: http://www.youtube.com/watch?v=mwYzoAOT18Y
2013. máj. 12. 13:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!