Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Megéri a lótenyésztés?

Megéri a lótenyésztés?

Figyelt kérdés

Milyen fajta lovakat érdemes tenyészteni amire nagy a kereslet ?

1 hektáron max hány lovat lehet tartani ?



2013. máj. 12. 12:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem eri meg itthon, csak a penzt viszi igazabol sajnos. Tehat lehet csinalni, de meggazdagodni nem fogsz belole az majdnem biztos.
2013. máj. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Tarts dámot húshasznosításra. Bár ez is viszi a pénzt, de nagyobb sikereket érhetsz el vele.
2013. máj. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

1 hektáron akárhány lovat lehet tartani, akár 20-at is, de legelni nem fognak.


szinte kizárt, hogy megérje, esetleg ha nagyon nagyon sok pénzed van és külföldről hozol mostanában divatos extra lovat (quarter, appalosa, paint horse, shire, gipsy wanner, stb) akkor talán megérheti, bár szerintem akkor is többet lehet keresni egy fedménnel, mint a tenyésztéssel.

2013. máj. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva nem. 1 hektár/ló így számolj, szóval ha van 10 lovad, az 10 hektár legelő, illetve még számolj helyet az istállónak, takarmány és szerszámtárolóknak, trágyatárolónak, lovaglókarámnak.

A lovaidat etetni is kell, akkor a takarmány beszerzése sem olcsó. Aztán ugye kell egy induló lóállomány, mind tisztavérű származási lapos, tenyésszemlézett, minősített egyed. Fedmén ha van saját az nem rossz, de más fajtabeli méneket sem árt bevonni, ügyelni kell a genetikára, az adott fajta tenyésztési szabályaira. Szakirányú végzettség nélkül be sem vágnék, ha minőségi lovakat akarok. Versenyeztetni sem árt a lovakat, hisz növelheti a tenyészértéket.

Aztán ott vannak az állatorvosi költségek, a vemhességek állatorvosi felügyelete, ultrahang, stb. A csikóért választási korban nem fogsz sokat kapni, nem térül meg a befektetett pénzed, még ha 4 évesen belovagoltan is adod el, még így is buksz rajta.

Minőségi lovakat kell adnod, hogy megvegyék.

Tenyésztésből nem leszel milliomos, sőt annak kell lenned, hogy igazán belevágj. Ezt csak szenvedélyből lehet csinálni.

2013. máj. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

szóval nincs sok értelme nem lehet rajta nyerni

2013. máj. 12. 13:45
 6/12 anonim ***** válasza:

Itthon nem sok olyan ló van, amit érdemes lenne tenyészteni, egy hektáron tarthatsz összesen két lovat amúgy, tehát tenyésztés eleve kilőve.


De a tenyésztés amúgy se úgy megy, hogy veszel tíz jónak mondott kancát meg egy jónak mondott mént, amit végigküldesz minden, és akkor te tenyésztő vagy, mert ez mezei lószaporítás, és semmi több... Nagyon-nagyon sok szaktudás kell, meg kell válogatni a tenyészállatokat, méghozzá nagyon sok szempont alapján, sőt...

Az árak amúgy a béka hátulja alatt vannak, akármilyen jó genetikjájú lovat csinálsz is, ami lehet fajtája legkiemelkedőbb példánya, igazán hasznot csak akkor hoz, ha van önálló versenyeredménye, tenyészszemlézett, j minősítése van, stb-stb, de mire ideáig eljut, megint csak rengeteget beleöltél...

2013. máj. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Biztos hallottad már a mondást: úgy lehetsz lótenyésztésből milliomos, ha előtte milliárdos voltál.

Sajnos totál igaz.

2013. máj. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem van egy származási lapos magyar sportlovam.Sajnos nem tudok sokat róla, mert az előző gazdánál csak fél évet volt, a tenyésztőjével pedig nem tudom felvenni a kapcsolatot. Most fedeztettem be egy állami ménnel, akivel egyébként az dédapa nagyapa közös.Tehát számítani lehet hogy az eredeti gének visszaütnek.Most szeretném majd tenyészszemléztetni a kancát.(a mén egyébként hannoveri).Ha össze is jön a kiscsikó, addig míg eladhatom elég sok idő van hátra.Sok kiadás lesz az biztos.A csikó is magyar sportló lesz, ahogy az értéküket elnézem, szép summát elkérnek egy csikóért is.Viszont a fedeztetés már most benne van 100ezerbe, és még az sem biztos hogy csikó lesz belőle... Aztán ugye a csikót is etetni kell, és rengeteget foglalkozni vele már a kezdetektől.A ráfordított pénz, és idő, nem biztos hogy sokat hoz a konyhára.1év múlva már okosabb leszek. :) de van bennem félsz.
2013. máj. 13. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Magyar sportlócsikóért, hacsak nem vagy máris hihetetlenül neves tenyésztő, és nincsenek világszínvonalú eredményekkel rendelkező felmenői, akkor nem fogod tudni eladni 200 ezernél többért, igazából már annyiért sem biztos. Mindkét szülőnek tenyészszemlézett és minősítettnek kéne lennie, genotípusosan a magyar sportló és a hannoveri közel megegyezik, ha mázlid van, akkor olyan génkombináció jön össze, amivel leírhatatlanul sikeres lovat kapsz - ha meg nincs mázlid, akkor egy valamire majd csak jó lesz csikót kapsz, ami még pályája csúcsán se ér 500 ezernél többet...
2013. máj. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Hát épp ezen vagyok.A kancát talán hamarosan tudom vinni tenyészszemlére.A mén versenyzik, minden papírja oké, elég híres ló.A kancámról viszont csak azt tudom ami a kezemben van eddig(származási lap, lóútlevél,meg most ugyabár a fedeztetési jegy...) Remélem összejön a tenyésszemle is, nem mindenáron olyan csikót szeertnék amit eladok, nagyobb a valószínűsége hogy megtartom, tehát nem éppen arra megyek hogy nagy pénzt szakítsak.Inkább hogy legyen egy olyan csikóm amilyet szerettem is volna.Nálam nő fel..stb stb. Régebben mikor kedztem az egészet, volt egy kancám, sütés és papírok nélkül, hiába lett furiosotól csikója, se sütést nem intéztünk, se papírokat, semmit. Most ezt szeretném hogy legalább megylegyen majd.
2013. máj. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!