Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nagyon szeretem a lovakat,...

Nagyon szeretem a lovakat, lovagoltam is már párszor, de most valahogy elkezdtem félni tőlük, ez mitől lehet? (TÖBBI LENT)

Figyelt kérdés
Már elmentem párszor,úgy hatszor lovagolni és nem is féltem meg semmi,de nemrég láttam egy balesetet amikor aűegy lány lovagolt,a ló valahogy elesett és pontosan ráesett a lány lábára,a lány lebénult és soha többé nem tudja mozgatni a lábát.Én nagyon szeretem a lovakat,viszont ettől nagyon félek.Nem akarok egész életemre nyomorék maradni.Mit tegyek??

2013. máj. 13. 19:44
 1/6 anonim ***** válasza:
43%

Ezt csak Neked kell tudnod, hogy le tudod-e idővel győzni a félelmedet, avagy sem. A legtöbb lovasbaleset amúgy lovashiba, youtube-n is rengeteg olyan videót látni, hogy hergelik a lovat, és azon röhögnek, hogy akár egy belovagolatlan szamárra/lóra életében először felülnek, és kit vág le jobban, miközben szárral tépik, meg rúgják mellé, és a lovas meg a videt készítő vonyítva vihorászik rajta, meg hülyézi az állatot... De az is tény, hogy nem csak ebben az esetben van sokszor szó lovashibáról, hanem komolyabb szinteken is.


A másik, amit tudnod kell, hogy azért nagyon sok esés van minden évben, aminek elenyésző része záródik maradandó sérüléssel, amiből még kevesebb jár azzal, hogy az illető lebénul, vagy meghal.

2013. máj. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%

Kérdésben a válaszod...


Mit tegyél? Soha többé ne menj ki az utcára.

2013. máj. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Bizony, előfordulnak balesetek. De ha belegondolsz, kilépsz az utcára, és a fejedre eshet egy fél tégla... mindenhol érhet baleset. Persze nagyobb az esélye egy lovasbalesetnek, de ezt a rizikót a lovasok felvállalják életük egy nagy szerelmükért, ezért a nagyszerű sporttért és persze a barátaikért, lótársukért.
2013. máj. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen,persze imádom őket,de nem tudom.nagyon nehéz ezt elmagyarázni,amikor rajtuk ülök egyszerre érzek örömöt és félelmet is.Mintha mindig csak az a kép villanna be amikor elesik a lóval.Hogy győzzem ezt le?
2013. máj. 13. 19:51
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Körülbelül évente tizenötször annyian halnak meg autóbalesetben, mint ahány ember egyáltalán megsérül lovaglás közben. Nem tudok ebben segíteni, mert nekem ilyen félelmem sosem volt, mindenhol érhet baleset. Azt kell magadban rendbe tenni, hogy ha te félsz a lovaktól, ők is megijednek, megérzik a félelmedet. A másik pedig az, hogy ha pl leesel egy lóról, akkor általában a ló is vigyáz, hogy ne lépjen közvetlenül rád. Amit tudsz, tegyél meg, vegyél fel gerincvédőt, kobakot, ez nagyobb biztonságérzetet ad és meg is véd. Én pl hiszek abban, hogy minden okkal történik, szóval ha az a bizonyos felső hatalom azt akarja, hogy ma meghaljak, akkor meg is fogok. Persze nem azt mondom, hogy te is így gondolkozz, csak érted, én emiatt nem félek ettől (ami nem azt jelenti, hogy minden hülyeséget megteszek, csak nem félek ilyenektől)
2013. máj. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
hát nekem sose volt ilyen félelmem úgyh nem is nagyon tudok tanácsot adni. viszont tényleg bárhol érhet olyan baleset h esetleg lebénulsz vagy meghalsz. (pl. autóbaleset, buszbaleset, utcán is bármi történhet) te döntesz h le tudod e győzni a félelmedet tovább lovagolsz.
2013. máj. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!